Lietuvoje

2020.04.22 15:51

Skvernelis ragina mamas su Motinos diena pasveikinti per atstumą: pavojus niekur nedingo

darželiai ir mokyklos gali atnaujinti darbą anksčiau; atnaujinta 17.13
Saulius Jakučionis, LRT.lt, BNS2020.04.22 15:51

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paragino šalies gyventojus mamas su Motinos diena pasveikinti per atstumą, nevažiuojant susitikti su jomis gyvai.

„Kaip ir Velykų proga, šiuo atveju reikėtų laikytis principo: geriausias pasveikinimas būtų nuotoliniu būdu“, – žurnalistams sakė premjeras.

„Pavojus niekur nedingsta. Daugumos mūsų mamos yra rizikos grupėse. Tai saugokime savo mamas, kad turėtumėme galimybę jas dar daug metų sveikinti“, – pridūrė jis.

Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Premjeras sakė, kad tą savaitgalį neplanuojama imtis tokio judėjimo Lietuvoje ribojimo, koks buvo įvestas per Velykas.

„Saugumas, saugumas ir dar kartą saugumas“

Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės 11 dienos. Karantinas šalyje buvo paskelbtas kovo viduryje, tačiau nuožulnėjant susirgimų kreivei, jo sąlygos yra švelninamos.

Šįkart nuspręsta dar labiau švelninti apribojimus smulkiajam verslui, Ministrų kabinetas atvėrė galimybę olimpinėms ar paralimpinėms žaidynėms besiruošiantiems sportininkams treniruotis sporto bazėse.

Be to, leista atsiverti parkams, zoologijos sodams, pažintiniams ar mokomiesiems takams ir panašiai.

„Tai yra pradžia. Kas galime ir norime tą daryti, nepamirškime saugumo priemonių“, – sakė S. Skvernelis.

„Saugumas, saugumas ir dar kartą saugumas. Noriu padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, kurie to laikosi. Tai leidžia mums žengti tuos žingsnius, kurių mes visi laukėme“, – pridūrė jis.

Šiuo metu Lietuvoje fiksuota 1370 koronaviruso atvejų.

S. Skvernelis sakė, kad koronaviruso pavejus šalyje turbūt išliks ilgiau nei mėnesį ar du.

Rinkiminio šou darymą vadina apgailėtinu

Premjeras taip pat atmetė dalies opozicijos narių priekaištus, kad valdančiųjų sprendimu nerengiant dviejų posėdžių per savaitę menkinamos Seimo mažumos galios.

Seimo valdyba valdančiųjų balsais nutarė nerengti plenarinio posėdžio ateinantį ketvirtadienį, per kurį opozicija tikėjosi rengti Vyriausybės valandą ir kelti klausimus dėl Vyriausybės sprendimų per karantiną.

S. Skvernelis šią kritiką atmetė ir teigė girdintis visas nuomones, tačiau pabrėžė nekreipsiantis dėmesio į politinius lozungus. Jis taip pat apgailėtinu pavadino kai kurių parlamentarų bandymus vykdyti rinkimų kampaniją šiuo laikotarpiu.

„Pagal krūvį, pagal posėdžiuose skelbiamas darbotvarkes ir klausimus Seimo darbas nėra sustojęs ar mažiau efektyvus“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

„Deja, dalis opozicijos pradėjo naudoti rinkiminę kortą, daro rinkiminį šou. Toks jų apsisprendimas. Vyriausybė yra pasiruošusi įsiklausyti į kiekvieną siūlymą, kiekvieną projektą, kiekvieną nuomonę, bet ne į lozungus“, – pridūrė jis.

Premjeras tvirtino iš opozicijos nesulaukęs konkrečių iniciatyvų, kaip valdyti situaciją geriau.

Darželiai ir mokyklos gali atnaujinti darbą anksčiau

S. Skvernelis taip pat sakė, kad vertindama koronaviruso plitimo apimtis Vyriausybė diskutuoja, kada darbą galėtų atnaujinti vaikų darželiai ir mokyklos, tačiau suaugusieji, kiek tik įmanoma, turėtų dirbti nuotoliniu būdu.

„Diskusijos vyksta pirmiausia dėl darželių darbo atstatymo, lygiai taip pat kalbame apie švietimo sistemą. Tie pokyčiai gali būti ir gali būti sprendimai padaryti anksčiau, ir nebūtinai iki birželio 1 dienos tas nuotolinis mokymas vyks“, – tvirtino ministras pirmininkas.

Anot jo, birželio 1-oji šiuo metu pasirinkta kaip „blogiausias“ terminas, kada mokiniai nuotoliniu būdu baigtų mokslo metus.

„Mes užsibrėžę galbūt blogiausiu atveju tą terminą, bet jis gali būti ankstesnis“, – trečiadienį sakė premjeras.

Kita vertus, Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad nebus skubama rekomenduoti šiuo metu iš namų dirbantiems ar vaikus prižiūrintiems suaugusiems grįžti į darbovietes.

„Dėl išėjimo į darbo rinką savo rekomendacijų tikrai nekeičiame. Jeigu tik įmanoma tęsti darbą nuotoliniu būdu, siūlome tą daryti. To prašome ir biudžetinio, ir nebiudžetinio sektoriaus – jeigu tik įmanoma, palikime nuotolinį darbą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Darželiai ir mokyklos šalyje uždarytos nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas visuotinis karantinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt