Lietuvoje

2020.04.22 14:04

Antradienį sulaikytą advokatą Danėlių siūloma suimti dviem savaitėms

atnaujinta 16.22
BNS2020.04.22 14:04

Antradienį sulaikytą advokatą Giedrių Danėlių siūloma suimti dviem savaitėms, dėl šios kardomosios priemonės trečiadienį į teismą kreipėsi Vilniaus apygardos prokuroras, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl galimo neteisėto poveikio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams.

Vilniaus apylinkės teismo atstovė Rimantė Kraulišė BNS pranešė, kad teismo sprendimas dėl G. Danėliui skiriamos kardomosios priemonės bus paskelbtas ketvirtadienį 9 valandą.

„Prokuroras prašo Vilniaus miesto apylinkės teismo įtariamajam skirti suėmimą dviem savaitėms. Prašyme prokuroras nurodo, kad skyrus švelnesnes kardomąsias priemones gali būti neužtikrinamas netrukdomas ikiteisminio tyrimo atlikimas ir apribotos galimybės objektyviai ištirti nusikalstamų veikų aplinkybes“, – rašoma trečiadienį Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Dėl kardomųjų priemonių skyrimo kitiems antradienį sulaikytiems asmenims bus sprendžiama vėliau.

Įtariant neteisėtu poveikiu STT direktoriui Žydrūnui Bartkui ir tyrėjai, antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai ir vienas verslininkas. BNS žiniomis, sulaikytieji – G. Danėlius ir profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

Prokuratūra antradienį nurodė, kad asmenys sulaikyti tiriant bandymą neteisėtai paveikti STT Ž. Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje. Pas įtariamuosius rasta surinkta asmeninė ir tarnybinė informacija apie STT pareigūną – prokuratūra mano, kad pasinaudojus šiais duomenimis galėjo būti siekiama, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

Nacionalinio kraujo centro byloje įtarimai pareikšti dviem įtariamiesiems – „Solis Tribus“ akcininkui A. Petrošiui ir buvusiai Nacionalinio kraujo centro vadovei Joanai Bikulčienei – ji iš pareigų po įtarimų korupcija pasitraukė prieš dvejus metus. Naujausiais duomenimis, A. Petrošius įtariamas padėjimu piktnaudžiauti, o J. Bikulčienė – piktnaudžiavimu.

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, anksčiau jis gynė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūrai, buvo siūlomas į generalinio prokuroro pavaduotojus, o 2018-aisiais premjero Sauliaus Skvernelio – į teisingumo ministro pareigas. Tuomet jo kandidatūrą atmetė D. Grybauskaitė.