Lietuvoje

2020.04.22 13:55

Vyriausybė iš rezervo skyrė dar 1,2 mln. eurų gaisro Alytuje padariniams

BNS2020.04.22 13:55

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui iš valstybės rezervo skirti dar 1,241 mln. eurų gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ padariniams šalinti.

Didžioji dalis lėšų – 1,02 mln. eurų – bus skirta bendrovei „Toksika“, sutvarkiusiai gaisro atliekas.

Vidaus reikalų ministerijai planuojama pervesti 140 tūkst. eurų, iš kurių 112 tūkst. eurų – ugniagesių gelbėtojų sveikatos tyrimų ir konsultacijų išlaidoms, dar 20,4 tūkst. eurų – laboratorinių tyrimų išlaidoms padengti, Medicinos centro darbuotojų darbo užmokesčiui už papildomą darbą bei 7,5 tūkst. eurų – įrangai įsigyti.

Alytaus rajono savivaldybei atiteks 81 tūkst. eurų, iš jų 65,5 tūkst. eurų būtų išmokėta ūkininkams dėl sunaikintų gyvulių, pieno, kiaušinių.

Taip pat beveik 3 tūkst. atiteks už ūkininko įsigytą šienainį, dar 3,2 tūkst. bus sumokėta už bendrovės „Biovela-Utenos mėsa“ supirktų mėsinių galvijų skerdimą ir beveik 9,3 tūkst. eurų – šios savivaldybės administracijos atliktų laboratorinių tyrimų išlaidoms padengti.

Gaisro Alytuje padariniams atlyginti Vyriausybė iš valstybės rezervo per kelis kartus jau yra skyrusi apie 4,4 mln. eurų.

Didelis gaisras „Ekologistikoje“ kilo pernai spalį, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.