Lietuvoje

2020.04.22 14:22

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą keturioms valstybėms kovai su koronavirusu, tarp jų ir Italijai

atnaujinta 16.42
LRT.lt2020.04.22 14:22

Vyriausybė trečiadienį paskyrė humanitarinę pagalbą Armėnijai, Sakartvelui, Moldovai ir Ukrainai kovai su koronavirusu. Šioms šalims iš viso paskirta apsaugos priemonių už 100 tūkst. eurų.

Daugiausiai apsaugos priemonių gaus Ukraina, jai skiriama humanitarinės pagalbos už 40 tūkst. eurų. Paramai visoms kitoms šalims nupirkti bus paskirta po 20 tūkst. eurų, teigiama Vyriausybės pažymoje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad apsaugos priemones bus siekiama įsigyti iš Lietuvos gamintojų.

Lėšos skiriamos iš Vyriausybės rezervo.

Lietuva išsiuntė humanitarinę pagalbą ir Italijai

Iš Lietuvos į Italiją trečiadienį išvyko kovoje su COVID-19 virusu būtina medicinos įranga ir apsaugos priemonės. Tai - humanitarinė pagalba, kurią Lietuvos Vyriausybė balandžio 8 dienos nutarimu skyrė Italijai, atsiliepdama į jos prašymą pagelbėti įveikti koronaviruso sukeltą pandemiją.

„Lietuva su dideliu nerimu ir užuojauta stebi situaciją Italijoje. Mus visus netikėtai ištikusi nelaimė nepaiso nei tautybės, nei religijos, nei žmogaus amžiaus ar socialinio statuso. Todėl lietuviai nusprendė solidarizuotis ir medicinos priemonėmis pagelbėti italams", - rašoma ministro Lino Linkevičiaus laiške Italijos užsienio reikalų ministrui Luigi di Maio.

Kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, įvairios medicinos priemonės, skirtos kvėpavimo takams, yra įgytos už maždaug 60 tūkst. eurų iš Pabradėje veikiančios UAB „Intersurgical", kuri kuria, gamina ir platina įvairų medicininių gaminių asortimentą. Bendrovė turi ne vieną padalinį užsienio šalyse, tarp jų ir Italijoje.

Humanitarinį krovinį į Italiją nemokamai gabena viena didžiausių transporto ir logistikos bendrovių Europoje įmonė „Girteka".

Italija yra viena iš skaudžiausiai nuo COVID-19 viruso nukentėjusių šalių, kurioje užfiksuota per 23 tūkstančiai mirčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.