Lietuvoje

2020.04.23 12:00

Istorija išbando jus: įveikite testą apie LDK bajorų kasdienybę ir laimėkite prizą!

LRT.lt2020.04.23 12:00

Portale LRT.lt tęsiasi istorijos žinių turnyras. LRT.lt ir Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto projektas kviečia visus istorijos entuziastus pasitikrinti žinias, o geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti LRT prizais. Trečiajame teste laukia klausimai apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) bajorų kasdienybę XVI–XVII amžiuje.

Kasdienybės istorijos tyrimo srities pradininkai – dar XX a. pirmojoje pusėje Prancūzijoje susikūrusios vadinamosios Analų mokyklos atstovai. Jie suprato, kad svarbi ne tik politinė istorija, bet ir kitos iki tol nepastebėtos temos. Šios mokyklos sekėjai ėmė gilintis ir į praeityje gyvenusių žmonių buitį, jų kasdienybę.

Lietuvoje ši tyrimo sritis imta tyrinėti dar palyginti neseniai. Šio testo autorė Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Neringa Dambrauskaitė yra tokių tyrimų propaguotoja. 2019 m. ji išleido knygą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų namai XVI a.–XVII a. pirmoje pusėje“.

Tai knyga apie namus, miegą, maistą, elgesį, socialinius santykius ir kitas bajorų kasdienio gyvenimo detales. Būtent apie jas ir yra trečiasis „Istorija išbando jus“ testas. Išmėginkite savo jėgas!

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Antrojo testo apie gyvenimą sovietinėje visuomenėje nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.