Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 12:11

Veryga: tyrimų rezultatai rodo, kad neblogai tvarkomės su karantino sąlygomis

atnaujinta 12.51

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga komentuodamas COVID-19 situaciją Lietuvoje kalbėjo, kad optimistinis ženklas yra tai, kad per praėjusią parą buvo atlikta daugiau nei 6 tūkst. tyrimų, o nustatytas teigiamų testų procentas yra rekordiškai mažas.

Kaip kalbėjo A. Veryga, tik apie 0,3 proc. iš visų antradienį atliktų koronaviruso tyrimų buvo teigiami. Ministras kalbėjo, kad šis rodiklis yra rekordiškai mažas ir iliustruoja, kad Lietuva neblogai tvarkosi su karantino sąlygomis.

„Kol kas mums neblogai sekasi valdyti šitą ligą“, – sakė A. Veryga.

Ministras taip pat priminė, kad antradienį Seime buvo pateikti įstatymo projektai, susiję su gydytojų rezidentų ir odontologų darbo užmokesčio didinimu. Anot jo, tokių įstatymo pataisų reikėjo todėl, kad šių sveikatos specialistų darbo užmokestis yra mokamas ne iš privalomo sveikatos draudimo fondo biudžeto, bet iš valstybės biudžeto.

„Tam reikia numatyti ne tik koeficientus didesnius, bet ir tam numatyti lėšas. Vakar Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektams, tai kadangi pasirašė tikrai nemažai Seimo narių, kažkokių abejonių, kad jie gali būti nepriimti, aš neturiu. Tikiuosi, kad artimiausiu metu Seimas susirinkęs patvirtins šiuos įstatymo projektus ir galėsime jau nuo balandžio 1-os dienos skaičiuoti didesnį darbo užmokestį“, – komentavo sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga priminė, kad ir toliau plačiai testuojami priešakinėse linijose dirbantys medikai, socialiniai darbuotojai ir pareigūnai. Pasak ministro, stengiamasi kuo plačiau testuoti su rizika susiduriančių grupių atstovus, kuriems gali tekti bendrauti su virusu užsikrėtusiais asmenimis.

Paklaustas apie tai, kada vyrai vėl galėtų dalyvauti gimdymuose, A. Veryga teigė, kad tai priklauso nuo pačių medikų nuomonės. Anot ministro, jei medikai pasakys, kad gali užtikrinti, jog į gydymo įstaigas nepateks užkratas, vyrai galėtų dalyvauti gimdymuose.

Planuojamas populiacijos tyrimas

Lietuvos mokslininkai rengiasi atlikti šalies gyventojų tyrimą dėl užsikrėtimo COVID-19, sako Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

„Būtų atrinkti keli tūkstančiai gyventojų, kurie atspindėtų visų Lietuvos gyventojų grupių vaizdą, ir jiems būtų atlikti tyrimai dėl COVID-19“, – trečiadienį LRT sakė ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

Kaip spaudos konferencijoje vėliau sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tyrimui planuojama pakviesti 7,5 tūkst. gyventojų.

„Iš tiesų populiacinis tyrimas yra planuojamas, planuojama, kad jį atliktų keletas institucijų: tai Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Santaros ir Kauno klinikos. Mokslininkai jau yra suplanavę imti apie 7,5 tūkst. asmenų“, – sakė A. Veryga.

„Kaip realiai jis įvyks, priklausys, kaip asmenys atsakys ir sudalyvaus. Atranką planuojama atlikti per Registrų centrą, kad turėti tam tikrą reprezentatyvią imtį ir planuojama, kad tie testai būtų atliekami mobiliuose punktuose, o pačius tyrimus analizuotų tos laboratorijos, kurios šiuo metu yra veikiančios“, – sakė jis.

Ministro teigimu, kai bus aišku daugiau detalių, apie šį tyrimą plačiau papasakos patys jį organizuojantys mokslininkai.

„Lietuvai norint planuoti toliau išėjimo strategijas, toks epidemiologinis tyrimas tikrai labai praverstų“, – kalbėjo A. Veryga.

Reanimacijoje – 19 pacientų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC0 Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė kalbėjo, kad iki šiol laboratorijose ištirta daugiau nei 76 tūkst. mėginių. Patvirtinti 1370 teigiamų mėginių. Antradienį tyrimus atliko 11 laboratorijų.

Šiuo metu stacionare gydomas 121 pacientas. Devyniems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, o su deguonies kaukėmis gydomi 38 pacientai, bendrai reanimacijoje gydoma 19 pacientų.

Nemenčinės dar neatidaro

Kalbėdama apie situaciją Nemenčinėje, R. Lingienė sakė, kad čia ištirti 1954 gyventojai. Per praėjusią parą čia nustatyta 19 užsikrėtimo atvejų, jie visi susiję su įmone „Vilnika“, kurioje ir kilo infekcijos židinys. Šioje įmonėje iš viso registruoti 87 COVID-19 atvejai, nustatyti 349 sąlytį su užsikrėtusiais turėję žmonės.

„Nemenčinėje esantis COVID-19 židinys kuo toliau, tuo labiau lokalizuojasi ties viena įmone, žinome, kur kreipti savo pastangas“, – sakė R. Lingienė.

A. Veryga trečiadienį pranešė, kad Nemenčinės miestelis Vilniaus rajone turėtų išlikti uždarytas bent jau iki savaitgalio, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

„Planuojama dar šią savaitę bent jau iki savaitgalio išlaikyti tuos ribojimus, kurie yra, ir jeigu situacija nepablogės, matyt, kad bus sprendžiama dėl to, kad atšaukti judėjimo ribojimus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.

Pasak jo, platūs asmenų tyrimo mastai Nemenčinėje būtų išlaikomi ir toliau.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės praėjusį ketvirtadienį savaitei apribotas atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės.

Dėl koronaviruso tiriami visi suaugę Nemenčinės gyventojai bei čia dirbantys žmonės.

Pildoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi