Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 12:11

Kukuraitis: senelių namai atidžiai stebimi, bet koronaviruso protrūkis galimas

Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.22 12:11

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad šalies senjorų globos namai ėmėsi aukščiausių apsaugos priemonių ir yra atidžiai stebimi, bet protrūkio galimybės ministras neatmeta.

„Yra kasdienė kontrolė, staigi reakcija. Matome, kad koronavirusas iki senelių namų jau artėja, yra vienas, kitas atvejis (...). Už nieką negalime garantuoti, nes darbuotojai įeina į globos namus ir, deja, tas virusas turi besimptomes formas“, – BNS sakė jis.

SADM pavaldžiose įstaigose iki šiol nustatyti keturi koronaviruso atvejai: Nemenčinės globos įstaigoje „Senevita“ – dviems darbuotojams, Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose Panevėžyje – vienam darbuotojui, Suvalkijos socialinės globos namuose Marijampolėje – vienam globotiniui. Kol kas daugiau užsikrėtusių šiose įstaigose nenustatyta.

Tuo metu koronaviruso židiniais, kur užsikrėtę senyvo amžiaus ir kiti rizikos grupės žmonės vėliau mirė, tapo privatus Klaipėdos hospisas, Klaipėdos universitetinė, Ukmergės, Marijampolės, Panevėžio ligoninės.

„Šiuo metu vis daugiau plečiame testavimo teritoriją, tų testų daugiau atliekame per dieną, kartas nuo karto pasirenkame kažkokią įstaigą. Pavyzdžiui, Bandzos globos namai buvo tiriami suplanavus. Tokiu būdu mes „pagauname“ ir atvejus, kurie yra be simptomų. Globos įstaigos – prioritetinių sąraše“, – tvirtino ministras.

Pasak L. Kukuraičio, SADM kasdien renka iš socialinę globą senjorams ir suaugusiems su negalia šalyje teikiančių 204 įstaigų, jose iš viso gyvena per 13,3 tūkst. asmenų. Apie 40 šių įstaigų pavaldžios ministerijai, likusios yra privačios, įsteigtos savivaldybių ar nevyriausybinių organizacijų. Anot ministro, visos jos kasdien privalo tikrinti gyventojų bei darbuotojų sveikatos būklę ir teikti informaciją, ar nėra nustatyta COVID-19 simptomų.

„Tai reiškia, mes tikriname visų sveikatos būklę ir apie ją informuojame centralizuotai. Jei pasirodo simptomai, iškart izoliuojami tiek gyventojai, tiek darbuotojai. Tokių izoliuotų darbuotojų yra 25 iš įstaigų“, – sako ministras.

Dar prieš karantiną, saugantis koronaviruso, slaugos įstaigos buvo uždarytos – čia atvykti gali tik darbuotojai, neleidžiama išeiti ir globotiniams, išskyrus išimtis, jei būtina išvykti į sveikatos priežiūros įstaigą. Ministras atkreipė dėmesį, kad „Senevitoje“ darbas oganizuojamas pamainomis, kurios keičiasi kas savaitę. Čia po dviejų nustatytų koronaviruso atvejų patikrinti visi darbuotojai.

„Tie, kurie dirba tą savaitę, jie ten ir gyvena, nes „Senevita“ turi galimybes toje pačioje teritorijoje apgyvendinti ir darbuotojus. Taip mes užtikriname apsaugą, kad tam tikru laikotarpiu žmonės nepatektų į globos namus. Tokio precedento Lietuvoje dar nėra buvę“, – sakė jis.

Anot ministro, ministerijai pavaldžios įstaigos visiškai aprūpintos apsaugos priemonėmis – išdalinta per 100 tūkst. medicininių kaukių, respiratorių, dezinfekcijos ir kitų priemonių. Darbuotojų apsauga įpareigotos pasirūpinti ir visos likusios įstaigos ir, L. Kukuraičio žiniomis, „dar yra keletas įstaigų, kurios turi labai minimalius kiekius“ priemonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi