Lietuvoje

2015.10.14 18:10

Seimo Pirmininkė su Vokietijos Bundestago vadovu aptarė pabėgėlių krizės iššūkius

LRT.lt2015.10.14 18:10

Šiandien Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Berlyne susitiko su Vokietijos Bundestago vadovu prof. Norbertu Lamertu. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai ir aktualiausios Europos Sąjungos problemos: pabėgėlių krizė, Europos Sąjungos išorinių sienų saugumas, energetinio saugumo politika.  

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad Lietuva gerai supranta iššūkius, kuriuos sukėlė pabėgėlių krizė, tačiau labai svarbu, kad tai neužgožtų Ukrainos problemų ir nemažėtų dėmesys bei pagalba Rytų partnerystės šalims.

„Akivaizdu, kad pabėgėlių krizė yra vienas iš svarbiausių klausimų tiek visos Europos Sąjungos darbotvarkėje, tiek atskirų Europos valstybių darbotvarkėse, tačiau neabejoju, kad anksčiau ar vėliau šis klausimas bus išspręstas ir jo aktualumas mažės, todėl labai svarbu nepamiršti kitų aktualių problemų, t. y. situacijos Ukrainoje ir tolimesnio bendradarbiavimo su Rytų Europos šalimis. Tai yra ilgalaikiai visos Europos Sąjungos prioritetai, kurie neturi būti pamiršti. Labai džiaugiuosi, kad Bundestago Pirmininkas Norbertas Lamertas pastebėjo ir teigiamai įvertino Lietuvos įdirbį, teikiant paramą Ukrainai ir kitoms Rytų partnerystės šalims“, – po susitikimo sakė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Aptariant savaitgalį Baltarusijoje įvykusius prezidento rinkimus, Bundestago vadovas Norbertas Lamertas pažymėjo, kad Europos Sąjungos valstybių vyriausybės turi tęsti dialogą su šios šalies Vyriausybe, o šio proceso metu Lietuva, kaip kaimyninė Baltarusijos šalis, turėtų vaidinti ypatingą vaidmenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.