Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 11:50

Kėdainių rajono meras kreipėsi į teisėsaugą dėl gyvsidabriu užteršto vandens

prašoma pradėti tyrimą dėl galimo teroro akto, atnaujinta 12.11

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis kreipėsi į teisėsaugą dėl gyvsidabriu užteršto vandens, šiuo metu aplinkybes turėtų tikslinti policija.

„Vakar yra kreiptasi į prokuratūrą dėl galimai nusikalstamų veikų, kas dėl to gyvsidabrio“, – BNS trečiadienį sakė Kėdainių rajono vadovas.

Pirmadienį savivaldybė pranešė, kad vandenvietėje imto vandens mėginyje rasta 1,71 mikrogramo gyvsidabrio, kai leistina norma yra 1 mikrogramas.

Kėdainių rajono meras V. Tamulis anksčiau BNS teigė, kad vandens tiekimu besirūpinanti bendrovė „Kėdainių vandenys“ delsė pranešti savivaldybei apie nustatytą taršą.

Pasak mero, bendrovės vadovas Rimgaudas Praninskas taip pat buvo pateikęs klaidingą informaciją – savivaldybės administracijos direktoriui buvo nurodęs, jog tarša gyvsidabriu neviršija leistinos normos ir siekia 0,71 mikrogramo.

Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė informavo BNS, kad antradienį sulaukta Kėdainių rajono mero pareiškimo, ši medžiaga trečiadienį perduota policijai.

„Šiandien, suformavus medžiagą, informacija perduota Kauno apskrities policijai dėl aplinkybių patikslinimo“, – sakė prokuratūros atstovė.

Jos teigimu, prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo teroro akto bei aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimo.

Kėdainiuose šiuo negalima vartoti iš čiaupo bėgančio geriamojo vandens maisto ruošai, miestiečiams ir aplinkinių kaimų gyventojams vanduo dalijamas prie prekybos centrų.

Kėdainių rajono mero teigimu, savivaldybės užsakyti papildomi tyrimai rodo, kad taršos gyvsidabriu vandenvietėje ir septyniuose gręžiniuose šiuo metu nėra, tačiau laukiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išvadų.

Maisto ir veterinarijos tarnyba: pirmo vandens mėginio rezultatai iš Kėdainių yra geri

Pirmo vandens mėginio rezultatai iš Kėdainių yra geri, trečiadienį laukiama kitų tyrimų rezultatų, teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Bakasėnienė.

„Pirmas mėginys, kurio rezultatus mes jau turime ir kuris mus šiek tiek džiugina, tai yra buvo paimtas mėginys iš siurblinės po vandens paruošimo ir šitą atsakymą mes jau turime šiai dienai ir jis yra geras“, – Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį sakė J. Bakasėnienė.

„Dar šiandien iki darbo pabaigos mes laukiame 12 mėginių rezultatų. Bandome išsiaiškinti tą kelią, kurioje vietoje galėtų būti problema – atrinkti mėginiai iš septynių vandens gręžinių, atrinkti mėginiai iš siurblinės po vandens paruošimo ir prieš, taip pat atrinkti mėginiai iš vartojimo vietų“, – teigė ji.

J. Bakasėnienės teigimu, iki šiol Kėdainių vandentvarkos įmonė „Kėdainių vandenys“ nebuvo užfiksavusi taršos gyvsidabriu.

„Mūsų turimais duomenimis „Kėdainių vandenys“ 2015-2019 metų laikotarpyje nebuvo fiksavę gyvsidabrio viršijimų ir dabar gauti šitie laboratorinių tyrimų rezultatai pirmadienį mus privertė sunerimti“, – kalbėjo viena iš tarnybos vadovių.

Kėdainių rajono savivaldybė pirmadienį pranešė, kad vandenvietėje imto vandens mėginyje rasta 1,71 mikrogramo gyvsidabrio, kai leistina norma yra 1 mikrogramas.

Kėdainiuose šiuo metu negalima vartoti iš čiaupo bėgančio geriamojo vandens maisto ruošai, miestiečiams ir aplinkinių kaimų gyventojams vanduo dalijamas prie prekybos centrų.

Savivaldybės užsakyti papildomi tyrimai irgi rodo, kad taršos gyvsidabriu vandenvietėje ir septyniuose gręžiniuose šiuo metu nėra, tačiau laukiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos galutinių išvadų.

„Gyvsidabris yra metalas, kuris nusėda, tai todėl šiek tiek ramiau, kad jeigu mes vartojimo vietose nenustatysime viršijimų, tai greičiausiai tai buvo kažkokia lokali problema siurblinėje arba gręžiniuose“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja J. Bakasėnienė.

Ji taip pat pridūrė, kad netgi ir sulaukus gerų rezultatų, „Kėdainių vandenims“ bus nurodyta dažniau imti vandens tyrimus ir stebėti taršos dinamiką.

BNS primena, kad dėl Kėdainiuose gyvsidabriu užteršto vandens į teisėsaugą kreipėsi Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

Jo teigimu, vandens tiekimu besirūpinanti bendrovė „Kėdainių vandenys“ delsė pranešti savivaldybei apie nustatytą taršą, o bendrovės vadovas Rimgaudas Praninskas buvo pateikęs klaidingą informaciją – savivaldybės administracijos direktoriui buvo nurodęs, jog tarša gyvsidabriu neviršija leistinos normos ir siekia 0,71 mikrogramo. „Kėdainių vandenų“ vadovas sako, jog tai buvo netyčinė klaida.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi