Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.08 12:48

D. Grybauskaitė: neaišku, kada baigsis derybos dėl ES biudžeto

ELTA 2013.02.08 12:48

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienio rytą paskelbė, kad derybos dėl 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) biudžeto tęsėsi visą naktį ir dar nežinia kiek tęsis.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienio rytą paskelbė, kad derybos dėl 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) biudžeto tęsėsi visą naktį ir dar nežinia kiek tęsis.

„Derybos dėl 2014-2020 metų finansinės perspektyvos tęsiasi. Derėjomės visą naktį ir kol kas dar neaišku, kada jos baigsis. Tikrai niekada negalvojau, kad derybose gali prireikti ir dantų šepetuko... Tikiuosi, kad šios nakties diskusijos bus į naudą ir šalys sutars dėl ES biudžeto“, – skelbiama D. Grybauskaitės „Facebook“ puslapyje.

Tai, kad niekada nemanė, jog derybose gali prireikti dantų šepetėlio, Prezidentė savo paskyrose socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ paskelbė dar valanda anksčiau.

„Facebook“ Prezidentė turi daugiau negu 85 tūkst. gerbėjų, „Twitter“ – dar beveik 1700.

Prezidentė šiuo metu Briuselyje dalyvauja neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kurio metu vyksta derybos dėl ES biudžeto 2014-2020 metų laikotarpiui. Ketvirtadienį D. Grybauskaitė teigė, kad susitarti yra būtina ir naudinga visų ES narių ekonomikos augimui bei konkurencingumo skatinimui.

„Susitarimas dėl Europos Sąjungos ilgametės finansinės perspektyvos yra būtinas. Kompromiso anksčiau ar vėliau reikės ieškoti, nes kuo vėliau bus patvirtintas biudžetas, tuo vėliau šalys narės gaus paramą. Europos Sąjungos gaunama parama sudaro apie ketvirtį metinio mūsų šalies biudžeto ir yra labai svarbi Lietuvos ekonomikai“, – šalies vadovę citavo Prezidentės spaudos tarnyba.

Pernai lapkritį ES šalims neradus sutarimo dėl daugiamečio biudžeto, derybos buvo atidėtos. Pasak Prezidentės, pagrindinis Lietuvos tikslas yra teisingesnis ES paramos paskirstymas. Taip pat mūsų šalis siekia, kad 2014-2020 metų laikotarpiu parama būtų ne mažesnė nei 2007-2013 metais.

Šiose derybose Lietuvai svarbios 3 pozicijos – struktūrinių fondų, žemės ūkio ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas. Prezidentė pabrėžia, kad svarbiausia siekti Lietuvai naudingiausio bendro finansinio paketo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi