Lietuvoje

2020.04.22 10:04

Monkevičius: mokslo metų trukmė priklauso nuo mokyklos, abiturientai galėtų į klases grįžti ir anksčiau

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.04.22 10:04

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius mano, kad geriausia iki birželio 1 dienos nesiblaškant tęsti nuotolinį mokymą bendrojo ugdymo mokyklose, o kada konkrečiai baigtųsi mokslo metai, spręstų pačios mokyklos. Be to, anot ministro, dvylikokai į klases galėtų grįžti ir anksčiau nei kad aptartąją birželio 1-ąją. 

„Iki birželio 1 dienos siūlome dirbti nuotoliniu būdu ramiai, nesiblaškant, o paskui kiekviena mokykla turi savo planą, su steigėju – savivaldybe – suderina mokslo metų pabaigos datą“, – trečiadienį per nuotolinį Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

Ministras sakė, kad padėtis švietimo srityje gana kebli, mat kas ketvirtas penktas pedagogas priklauso rizikos grupei.

„Nuo kovo svarbiausias tikslas yra išsaugoti gyvybes ir sveikatą. Sustabdyti procesą ir pervesti į nuotolinį mokymą buvo sudėtinga, bet grįžti yra dar sudėtingiau“, – sakė ministras A. Monkevičius.

Jis pabrėžė, kad švietimo ministras nustato tik mokslo metų trukmę, o kada tiksliai ugdymo procesas baigiamas, sprendžia pačios mokyklos. Mokslo metai Lietuvoje 5-11 klasėms trunka 185 dienas. Paprastai mokslo metai 5-11 klasių mokiniams baigiasi birželio 23 dieną.

„Niekur nėra įtvirtinta visiems vienoda mokslo metų pabaiga. Siūlome mokslo metus pabaigti iki birželio 1 dienos, jei nepasikeis sąlygos. Nebesiblaškant, taikant nuotolinį ugdymą. O tada pereinant į įprastą mokymą, laikantis saugumo reikalavimų. Kai kuriems tai truks savaitę, kai kuriems – dvi. Galima mokslo metus anksčiau pabaigti, jei mokyklos taip susiplanuoja. Galima pabaigti net birželio 10 dieną“, – sakė ministras.

Ministras priminė, kad kai kuriose mokyklose mokiniai neatostogavo dvi savaites karantino pradžioje. Jose ugdymas išsiveržė į priekį, tad ir mokslo metus jos baigs anksčiau.

Pasak A. Monkevčiaus, ministerija tariasi su medikais, epidemiologais, matematikais, analizuojančiais koronaviruso plėtrą.

Ministras sakė, kad medikų rekomendacijas ministerija jau gavo, ketvirtadienį ŠMSM jas aptars su savivaldybėmis, o tuomet, dar pagludinus, rekomendacijos bus perduotos mokyklų vadovams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.