Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 08:56

Pranckietis: Seimas per karantiną neturėtų posėdžiauti

atnaujinta 09.14

Per karantiną Seimas neturėtų rengti plenarinių posėdžių, teigia parlamento pirmininkas.

„Mes turėtume išvis neposėdžiauti akivaizdžiai, kadangi yra karantinas ir neturėtų būti žmogus šalia žmogaus“, – trečiadienį LRT sakė Viktoras Pranckietis.

„Bet, deja, neturime kitos galimybės, kovo 31 dieną buvo atmesta Teisės departamento siūlyta pataisa, kad galėtume posėdžiauti nuotoliniu būdu. Kai neturime tokios galimybės, renkamės vieną iš blogybių ir posėdžiaujame tada, kada galime ir pagal tikrai pagal reikalą atspindint šios dienos poreikį“, – teigė jis.

Nuo kovo 16 dienos, kai dėl koronaviruso plitimo šalyje paskelbtas visuotinis karantinas, parlamentarai į plenarinius posėdžius rinkosi keturias dienas.

Seimo opozicija reikalauja, kad parlamentas grįžtų prie įprasto darbo ritmo, kai plenariniai posėdžiai rengiami antradienį ir ketvirtadienį, tačiau valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siūlymu parlamento dauguma nutarė, kad užteks vienos posėdžių dienos – antradienio.

Opozicijos atstovai atkreipia dėmesį, kad neposėdžiaujant ketvirtadieniais, nevyksta Vyriausybės valanda ir Seimo nariai praranda svarbų parlamentinės kontrolės įrankį – galimybę paklausti Ministrų kabineto narių.

Be to, posėdžiaujant vieną dieną, nebelieka laiko opozicinių frakcijų darbotvarkėms.

Dėl to opozicijos atstovai surinko parašus, kad šį ketvirtadienį vyktų neeilinis Seimo posėdis.

Parlamento darbą kritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jis sakė, kad Seimo darbo intensyvumas nėra pakankamas. Valstybės vadovo teigimu, Seimas, kaip ir kitos valstybės institucijos, turėtų prisitaikyti prie karantino ir dirbti visu pajėgumu.

Pranckietis: balsuojant dėl KT teisėjų kandidatūrų nebuvo vertinama kandidatų kompetencija ar patirtis

V. Pranckietis įsitikinęs, kad parlamentarai, priimdami sprendimą nepritarti pasiūlytoms naujoms Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų kandidatūroms, vertino tikrai ne kandidatų kompetenciją ar patirtį. Pasak Seimo pirmininko, tokį parlamentarų sprendimą nulėmė kitos sąlygos.

„Mano akimis, tai vis dėlto buvo daroma viskas, kad būtų vertinama ne (kandidatų – ELTA) kompetencija, ne patirtis, o vertinama kažkas kita. Ir tos kitos sąlygos, matyt, nulėmė balsavimą“, – trečiadienį LRT radijo laidoje kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas sakė galintis tik spėlioti, kas iš parlamentarų palaikė teisėjų kandidatūras, o kas balsavo prieš jas. Visgi V. Pranckietis akcentuoja, kad bet kokiu atveju tai buvo laisvas parlamentarų pasirinkimas.

„Kas neišrinko tų asmenų, tai turbūt tik vienas dievas žino, kadangi balsavimas slaptas, ir dabar mes galime tik spėlioti, kas yra balsavę prieš, kas yra balsavę už, ir galų gale tai yra jų laisvas pasirinkimas“, – teigė politikas.

V. Pranckietis akcentuoja, kad nepaisant to, jog Seimas antradienį nepatvirtino pasiūlytų trijų naujų teisėjų kandidatūrų, Konstitucinis Teismas ir toliau tęsia savo darbą.

„Konstitucinis Teismas yra su visais teisėjais, ir kol naujieji teisėjai neprisieks, senieji teisėjai tęsia savo veiklą, savo darbą“, – kalbėjo V. Pranckietis, akcentuodamas, kad Konstitucinio Teismo teisėjai yra pareigingi žmonės, kurie tikrai nedarys desperatiškų veiksmų ir nepasitrauks iš darbo, kol nebus paskirti naujieji teisėjai.

ELTA primena, kad Seimas antradienį nepaskyrė naujų trijų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų. Nepatvirtinta buvo Seimo pirmininko V. Pranckiečio pasiūlytos Ingridos Danėlienės kandidatūra, prezidento Gitano Nausėdos pateikta Giedrės Lastauskienės kandidatūra bei Algio Norkūno kandidatūra į KT teisėjus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi