Lietuvoje

2020.04.22 07:25

Lietuvoje patvirtinta 20 naujų koronaviruso atvejų, ištirtas rekordinis skaičius asmenų

rengiamasi populiacijos tyrimui dėl COVID-19, atnaujinta 15.34
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.22 07:25

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius patvirtino, kad Lietuvoje nustatyta 20 naujų koronaviruso atvejų. Bendras skaičius – 1370. Pasveikusiųjų yra 357 (iš jų 72 medikai).

SAM atstovas taip pat patvirtino, kad pirmadienį ištirtas rekordinis skaičius asmenų – 6040.

Pasak jo, susirgimų, pasveikimo ir mirčių skaičiai atspindi realią situaciją Lietuvoje.

„Šiuo metu reanimacijoje turime 17 pacientų, su deguonies kaukėmis 42, stacionare COVID-19 sergančių 147. Vertinant tai, kad Europos ligų kontrolės centras sako, kad apie 20 proc. COVID-19 atvejų yra sunkūs ir iš jų apie 2–3 proc. Yra labia sunkūs, tai, vertinant tą statistiką, kurią mes turime, šiuo metu 1350 nustatytų COVID-19 atvejų, tai būtent ir atitinka tą proporciją“, – aiškino SAM atstovas.

Rengiamasi populiacijos tyrimui dėl COVID-19

A. Ščeponavičius taip pat nurodė, kad planuojamas atlikti ir populiacinis tyrimas.

Jį atliks Gyvybės mokslų centras kartu su Lietuvos Sveikatos mokslo universiteto mokslininkais.

„Būtų atrinkta Lietuvos statistiškai populiacija, tai yra apie keli tūkstančiai gyventojų, kurie būtent atspindėtų Lietuvos visų gyventojų grupių vaizdą ir jiems būtų atlikti tyrimai dėl COVID-19“, – aiškino SAM atstovas.

Šio tyrimo rezultatai galėtų parodyti koks yra realus populiacijos imuniteto lygis.

„Tai yra svarbu tam, kad būtų galima įvertinti karantino švelninimo etapus ir įvertinti ar mūsų sveikatos sektorius nebūtų perkrautas esant kai kuriems atlaisvinimams“, – nurodė A. Ščeponavičius.

Lietuva, anot SAM atstovo, įžengia į kitą tyrimų nuo koronaviruso etapą.

„Iš tiesų mes jau įžengiame į kitą etapą, kai yra tiriami ne tik tie, kuriems yra nustatyti COVID-19 atvejai, taip pat kontaktiniai atvejai, tačiau yra tiriamos ir ženkliai platesnės grupės – ir socialinių įstaigų darbuotojai, globos įstaigų personalas. Taip pat planuojama tirti strateginių įmonių darbuotojai, taip pat yra pareigūnai, kalbama apie vaistininkų tyrimus ir kitų grupų“, – LRT RADIJUI sakė jis.

Tokių tiriamų grupių jau yra virš dešimt. Tyrimas bus svarstomas Vyriausybės medikų grupėje, todėl įvykti turėtų tik artimiausiais mėnesiais.

Koronaviruso židinys Nemenčinėje suvaldytas

„Tie duomenys, kurie dabar gauti, šiandien dar bus patikslinti, tačiau pagal tai ką mes turime – iš 6 tūkstančių dvidešimt, tai galima spėti, kad Nemenčinėje vakar atliekant 600, nebus didelis skaičius, kuriems nustatytas COVID-19. Tai galima sakyti, kad tas židinys Nemenčinėje tikrai yra suvaldytas“, – nurodė SAM atstovas.

LRT.lt primena, kad viruso plitimas Nemenčinėje prasidėjo ten įsikūrusioje įmonėje „Vilnika“, kur per porą dienų jis patvirtintas beveik 20 žmonių. Neilgai trukus COVID-19 nustatytas globos namuose „Senevita“. Vien balandžio 18-ąją, nustačius 90 naujų koronaviruso atvejų, paaiškėjo, kad 52 iš jų yra „Vilnikos“ darbuotojai.

Dėl to Vyriausybė priėmė sprendimą uždaryti šį miestelį. Nutarta savaitei apriboti judėjimą iš ir į Nemenčinę, paliekant galimybę atvykti ir išvykti tik esant išimtiniams atvejams.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 22 d. 7 val. duomenimis:

Patvirtintų ligos atvejų: 1370.

Per vakar dieną patvirtinta naujų teigiamų: 20.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 6040.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 76793.

Pasveikusiųjų skaičius: 357 (iš jų 72 medikai).

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvo patvirtinti 24 nauji koronaviruso atvejai ir 38 mirtys.

Kėdainiuose pasveiko koronaviruso užsikrėtęs asmuo

Kėdainių rajono savivaldybė socialiniame tinkle pranešė, kad Kėdainių rajono savivaldybės gyventojas užsikrėtęs koronavirusu laikomas pasveikusiu.

„Asmuo laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu iš paciento nosiaryklės imtuose tepinėliuose nerandama SARS-CoV-2 viruso“, – rašoma savivaldybės feisbuko paskyroje.

LRT.lt primena, kad tai buvo vienintelis koronaviruso atvejis Kėdainių savivaldybėje.

Apie 5 pasveikusius žmones praneša ir Mažeikiai

„Penki iš šešių Mažeikių rajono gyventojų, kuriems buvo diagnozuota koronavirso (COVID-19) infekcija, jau pasveiko“, – skelbiama Mažeikių savivaldybės socialiniame tinkle.

Pasak miesto valdžios, šiuo metu turimais duomenimis, naujų koronaviruso susirgimo atvejų rajone nenustatyta.

Taip pat dėl COVID-19 tikrinami ir rajono medikai. Mažeikių ligoninė nuo Velykų iki šios dienos patikrino 263 medikus, iš jų 43 – šiandien. Gauti 177 atsakymai – visi neigiami.