Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.15 00:59

Afganistane sužeistas Lietuvos karininkas perkeliamas į Vokietiją

LRT.lt 2015.10.15 00:59

Bagramo karo ligoninės Afganistane atstovai patvirtino, kad šiandien, spalio 14 d. planuojama oro transportu gabenti sraigtasparnio avarijos metu sužeistąjį Lietuvos karininką majorą P. M. į Landstuhl medicinos centrą Ramšteine (Vokietija), kuriam vadovauja JAV ginkluotosios pajėgos.

Sužeistojo pergabenimas į Europą bus vykdomas naudojantis NATO mokymo misijos „Tvirta parama“ strateginių pervežimų oru medicinos evakuacijos pajėgomis. Vokietijos gydymo įstaigoje karininką pasitiks Lietuvos karo medikas ir kiti Lietuvos kariuomenės atstovai. Atsižvelgiant į tolimesnių tyrimų rezultatus, bus planuojamas kario pergabenimas į Lietuvą, rašoma pranešime spaudai.

Pasak gydytojų, šiuo metu Lietuvos kario būklė stabili, jis vaikšto ir bendrauja.

2015 spalio 11 d., apie 15 val. 20 min. Kabule, misijos „Tvirta parama“ štabo teritorijoje leisdamasis nukrito koalicijos sraigtasparnis Puma HC1. Sraigtasparnyje buvo ir Lietuvos karys, tarnaujantis misijos „Tvirta parama“ štabe.

Sraigtasparniu „Puma“ HC1 skrido devyni kariai. Per jo avariją žuvo penki asmenys – po 2 karius iš Jungtinės Karalystės ir JAV, 1 – civilis tarnautojas iš Prancūzijos, keturi patyrė sužalojimus.

Šiuo metu Afganistane misijoje „Tvirta parama“, kuri skirta  Afganistano nacionalinėms  saugumo pajėgoms rengti, tarnauja  ir  maždaug 20 Lietuvos karių. Didžioji jų dalis  – NATO misijos štabuose tarnaujantys karininkai,  logistinės paramos ir ryšių specialistai. Jų tarnybos vietos – Kabule, Herate ir Kandahare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi