Lietuvoje

2020.04.21 22:42

Pravieniškių gyventojai nerimauja dėl potencialaus COVID-19 protrūkio: žvilgsniai nukrypo į nuteistuosius

Pravieniškių miestelio gyventojai nerimauja, kad karantinas per mažai pakeitė vietos pataisos namų atvirosios kolonijos kasdienybę. Čia bausmę atliekantys daugiau nei šimtas nuteistųjų kasdien išvažiuoja į darbus įvairiose Lietuvos vietovėse, po jų – grįžta į Pravieniškes, eina į miestelio parduotuvę.

Gyventojai nerimauja, kad su tokia migracija į Pravieniškes atkeliaus ir koronavirusas. Pataisos namų vadovas sako, kad dėl karantino kelionės apribotos, be to, kelis kartus per savaitę patys nuteistieji dezinfekuoja miestelio gatves.

Vidurdienį Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos patalpos ištuštėja. Apie šimtą čia bausmę atliekančių nuteistųjų rytais išvažiuoja į darbus skirtinguose šalies miestuose. Vakare grįžę naudojasi tomis pačiomis bendromis patalpomis, eina į miestelio parduotuvę. Pravieniškių gyventojai nerimauja, kad vienam jų susirgus virusas miestelyje išplistų akimirksniu.

„Gyventojai skundžiasi, kad yra tam tikras pavojus, jog jie čia laisvai vaikšto. Bet administracija imasi apsaugos priemonių ir, manyčiau, kad tų priemonių pakanka“, – LRT TELEVIZIJAI sako Pravieniškių seniūnas Kęstutis Marcinkevičius.

Pravieniškių pataisos namų vadovas sako, kad paskelbus karantiną nuteistųjų, kurie turi teisę išvykti be palydos ir be sargybos, judėjimas už įstaigos ribų yra apribotas. Sustabdytos trumpalaikės išvykos į namus, nevyksta pasimatymai. Išleidžiama tik į parduotuvę ir į darbą.

„Išsiuntinėjome visiems darbdaviams laiškus, tai yra 68 sutartys su prašymu galbūt išleisti nemokamų atostogų, kas gali prastovas ar kitaip atidėti darbą“, – informuoja Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas.

Saugantis, kad Pravieniškėse netaptų dar vienu viruso židiniu, patys nuteistieji dezinfekuoja miestelio gatves: purškia ten, kur patys vaikšto – kelią iki parduotuvės ir atgal. Dezinfekuojamos ir gyvenamosios zonos, prižiūrėtojų patalpos.

„Dėl gyvenamų zonų yra grafikai, kasdien purškiame, per savaitę du kartus purškiame“, – aiškina direktorius.

Visiems nuteistiesiems išdalytos apsauginės kaukės. Jie sako, kad rizika jiems tokia pat ir iš dirbančiųjų ir iš prižiūrėtojų.

Pataisos namų vadovas sako, kad kai kuriems nuteistiesiems teko sušvelninti drausmines nuobaudas, kad būtų galima atlaisvinti kameras. Jos paruoštos jei prireiktų izoliuoti viruso simptomus pajutusius nuteistuosius. Kol kas pataisos namuose susirgusiųjų nėra. Karantine apie 30 naujų į įstaigą atvežtų nuteistųjų.

Karantino sąlygos Pravieniškėse: dezinfekuojamos ne tik pataisos namų patalpos, bet ir miestelio gatvės