Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.21 14:36

Veryga: ketinama atnaujinti kai kurias planines medicinos paslaugas

atnaujinta 14.45
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.21 14:36

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad Vyriausybė spręs dėl kai kurių planinių medicinos paslaugų atnaujinimą. Tiesa, tai bus daroma ribotai, kad, jei daugėtų koronaviruso atvejų, sveikatos sektorius galėtų atitinkamai reaguoti.

Ministras A. Veryga kalbėjo, kad trečiadienį COVID-19 valdymo komitete, sudarytame iš ministrų kabineto narių, bus diskutuojama dėl kai kurių planinių medicinos paslaugų atlaisvinimo.

„Daug sulaukėme klausimų iš gyventojų, kurie klausė, kada vienos ar kitos paslaugos bus prieinamos, šiuos sprendimus reikia priimti labai atsakingai, negalima užgulinėti pilnai ligoninių, todėl, kad tam tikras rezervas turi likti“, – sakė A. Veryga.

Pasak jo, atlaisvinant kai kurias ekonomikos sritis gali būti matomas atvejų skaičiaus bangavimas. Anot A. Verygos, žmonės daugiau judės, bus daugiau kontaktų, todėl sveikatos sektorius turi būti pasiruošęs, jeigu būtų sergančiųjų skaičiaus kilimas.

„Nereikėtų užsifiksuoti ant kažkokių labai konkrečių paslaugų, nes žmonės dažnai klausia, ar bus galima kažką konkrečiai daryti, tarkim sąnarį tvarkyt ar dar ką nors daryti. Netvirtins Vyriausybė tokių detalių paslaugų, kurias reikia ar nereikia, galima ar negalima daryti.

Yra keli svarbūs niuansai, kuriuos reikia suprasti. Mes atlaisviname dabar bendrai gyventojams gyvenimą, judėjimą, galimybę lankytis kažkur. Ligoninė turi turėti rezervą. Pagal tam tikrus scenarijus ligoninės jau dabar yra pasiskaičiavusios tam tikras rezervines lovas, jas reikės dar kartą įsivertinti. Tam tikrą rezervą įsivertinus, bus galima atlaisvinti tam tikras planines paslaugas“, – kalbėjo ministras.

Be to, jis teigė, kad šeimos gydytojas, į kurį kreipsis pacientas, turi ne siuntinėti pacientą pas kitus specialistus, o pats su jais konsultuotis. Tuomet, įvertinus, kokia yra paciento sveikatos būklė ir žinant, kiek ligoninėje yra laisvų lovų, nerezervuotų COVID-19 gydymui, pacientus būtų galima guldyti į ligonines.

A. Veryga kalbėjo nedrįstantis spėlioti, kada bus atsisakyta reikalavimo viešumoje dėvėti apsaugos kaukes. Visgi jis sakė, kad žmonėms gali išsivystyti įprotis tokias kaukes dėvėti masiniuose susibūrimuose.

Pildoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi