Lietuvoje

2020.04.21 14:21

Vyriausybė pristatė naują pagalbos sau priemonę – internetinę svetainę

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.21 14:21

Sveikatos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai antradienį pristatė internetinę svetainę www.pagalbasau.lt, kurioje teikiama informacija apie emocinę sveikatą ir pagalbos galimybes.

Ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, kad šiuo metu itin svarbi ne tik kova su koronavirusu, bet ir emocinė pagalba žmonėms, kurie susiduria su adaptacijos problemomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kalbėjo, kad Lietuvoje pro pirštus žiūrima į emocinę ir psichologinę sveikatą, mažai apie ją suprantama ir retai imamasi pagalbos.

„Šiame laikotarpyje, kai sveikatos ir ekonominiai iššūkiai užpuolė visą visuomenę, kai didžiajai daliai visuomenės persidėliojo esminiai dalykai: kasdiena, grafikai, vaidmenys, vieni vaidmenys išnyksta, nauji atsiranda, nauji įgūdžiai turi susiformuoti čia ir dabar, tai emocinę, psichologinę savo būklę esame linkę dar labiau atidėti į šalį“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Jis kalbėjo, kad šiuo metu visi esame neįprastoje situacijoje, susiduriame su problemomis, kurių anksčiau neteko patirti.

Kaip kalbėjo L. Kukuraitis, puslapis sukurtas dviejų ministerijų bendradarbiaujant su specialistų organizacijomis. Puslapyje galima rasti sunkių emocinių būklių apibūdinimus ir patarimus, kaip elgtis patiriant bet kurią iš šių būklių. Taip pat galima rasti informacija visoms amžiaus grupėms. Puslapyje taip pat pateikiama informacija specialistams, tokiems kaip medikai ar mokytojai.

Ten galima rasti visus reikalingus kontaktus, tarp jų, ne tik psichologai, bet ir dvasininkai, supervizoriai ir t.t.

Vyriausybė jau anksčiau pristatė nemokamą emocinės pagalbos liniją 1809.