Lietuvoje

2020.04.21 14:03

Santaros klinikose pagimdė koronavirusu užsikrėtusi nėščioji

naujagimiui bus atliktas koronaviruso testas; atnaujinta 16.05
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.04.21 14:03

LRT žiniomis, antradienį Santaros klinikose vaiką pagimdė COVID-19 užsikrėtusi nėščioji. Kiek vėliau šį faktą patvirtino ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

LRT žiniomis, virusas jai buvo diagnozuotas Vilniaus gimdymo namuose, kur ji buvo atvežta gimdyti.

Šiuo metu visos gimdyvės tiriamos dėl koronaviruso. LRT šaltiniai teigia, kad moteris pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, nustačius COVID-19. Informuojama, kad ji simptomų nejaučia, o gimdymas jau įvyko.

Pranešama, kad gimdyvė lieka ligoninėje, izoliuota nuo kitų. Kūdikiui tepinėlį bus galima paimti tik po paros, nes jis yra fiziškai atskirtas nuo mamos, žindyti pagal tarptautines rekomendacijas galima, mamai būnant su kauke, LRT informuoja šaltiniai.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga antradienį vykusioje spaudos konferencijoje patvirtino, kad gimdymas „sėkmingai įvyko“.

„Gimdymas sėkmingai įvykęs. Net jei ir žinočiau kažkokių daugiau duomenų, negalėčiau jų pateikti. Kol kas viskas yra gerai, iš tos informacijos, kurią turime“, – nurodė A. Veryga.

„Mama izoliuota, atskirai leidžia laiką. Kol kas blogų naujienų su tuo susijusių nėra“, – teigė ministras.

Santaros klinikų komunikacijos tarnybos vadovė Jolanta Normantienė Eltai patvirtino, kad pirminiais duomenimis motinai ir vaikui viskas gerai.

„Moteris pagimdė, viskas gerai“, – informavo J. Normantienė.

Santaros klinikos: naujagimiui bus atliktas koronaviruso testas

Santaros klinikos informuoja, kad tiek koronavirusu užsikrėtusi moteris, tiek jos naujagimis jaučiasi gerai. Pranešama, kad per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas koronaviruso tyrimas.

„VUL Santaros klinikose balandžio 21 dieną pagimdė nėščioji, kuriai buvo nustatytas COVID-19. Moteris į Santaros klinikas gimdyti buvo pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai ir buvo nustatytas virusas. Gimdymas praėjo sklandžiai, gimdyvė ir naujagimis jaučiasi gerai“, – teigiama pranešime spaudai.

Taip pat pažymima, kad, anot Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovės prof. Dianos Ramašauskaitės, kolektyvas yra pasiruošęs tokiems atvejams. Nuo pat gimdyvės atvykimo į klinikas ji neturėjo jokio kontakto su kitomis pacientėmis, o personalas dirba naudodamas visas tokioje situacijoje reikalingas asmens apsaugos priemones.

Informuojama, kad kol kas motina su naujagimiu lieka Akušerijos skyriuje, specialiai įrengtame bloke. Jiems priskirtas atskiras personalas, kuris rūpinasi ir prižiūri tiek mamą, tiek su ja esantį kūdikį.

Anot D. Ramašauskaitės, motina turės galimybę kūdikį žindyti, laikydamasi visų higienos reikalavimų. Po gimimo naujagimis apžiūrėtas, jo būklė gera. Per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas COVID-19 testas iš nosiaryklės, o per dvi paras iš viso jam bus atlikti du pakartotiniai tyrimai. Naujagimiui bus atliktas ir kraujo tyrimas, kuris parodys, ar jis nėra užsikrėtęs dar iki gimimo.

Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau pranešė, kad Lietuvoje per pirmadienį patvirtinti 24 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 1350 atvejų. Mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius siekia 38, pasveikusiųjų – 298.

Populiariausi