Lietuvoje

2020.04.21 13:16

Vandens tyrimai Kėdainiuose: gyvsidabris normos nebeviršija, vartoti vandens dar negalima

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.04.21 13:16

Kėdainių rajono savivaldybės atliktų vandens tyrimų rezultatai parodė, kad gyvsidabris normos nebeviršija, tačiau vartoti vandens dar negalima – laukiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išvadų.

„Sulaukėme iš laboratorijos atsakymų, tai iš visų gręžinių ir vandenvietėje imtuose mėginiuose nustatyta pusė leidžiamos normos“, – BNS trečiadienį sakė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

Šiuo metu viskas gerai, bet dar negalime informuoti gyventojų, kad jie galėtų naudoti vandenį, nes Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turi sulaukti savo paimtų tyrimų rezultatų“, – pridūrė jis.

Meras taip pat teigė, kad Kėdainiuose gyventojams jau turėtų būti dalijamas geriamasis vanduo – rūpintis tara, pasak mero, gyventojams rūpintis nereikės.

„Jau vanduo turėtų būti ir dalinamas prie prekybos centrų. Vanduo dalinamas bus po penkis litrus“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės vadovas.

Kėdainių rajono savivaldybė apie vandenyje užfiksuotą didesnį nei leidžiamą gyvsidabrio kiekį pranešė pirmadienį.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, kaip teigia savivaldybė, Kėdainių vandenvietėje paimto vandens mėginyje rasta 1,71 mikrogramo gyvsidabrio, kai leistina norma yra 1 mikrogramas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad vandenį iš šios vandenvietės daugiau daugiau nei 28 tūkst. vartotojų ir 553 įmonės bei organizacijos.

Tai – ne tik Kėdainių miesto, tačiau ir Daumantų, Paobelio, Vilainių, Pelėdnagių, Sirutiškio, Medekšių ir Keleriškių kaimų gyventojai.

Gyvsidabris yra toksinis vandens saugos rodiklis. Ilgalaikis vandens, kuriame yra didesnės nei nustatyta gyvsidabrio koncentracijos, vartojimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41