Lietuvoje

2020.04.21 23:59

Trisdešimt aštuntoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.31
LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.21 23:59

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Trečiadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1370 užsikrėtimo atvejai. Antradienį šalyje patvirtinta 38-a COVID-19 užsikrėtusio asmens mirtis. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1370; pasveikusių: 357; mirčių: 38.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius trečiadienį ryte patvirtino, kad Lietuvoje nustatyta 20 naujų koronaviruso atvejų.

SAM atstovas taip pat patvirtino, kad pirmadienį ištirtas rekordinis skaičius asmenų – 6040.

„Šiuo metu reanimacijoje turime 17 pacientų, su deguonies kaukėmis 42, stacionare COVID-19 sergančių 147. Vertinant tai, kad Europos ligų kontrolės centras sako, kad apie 20 proc. COVID-19 atvejų yra sunkūs ir iš jų apie 2–3 proc. Yra labia sunkūs, tai, vertinant tą statistiką, kurią mes turime, šiuo metu 1350 nustatytų COVID-19 atvejų, tai būtent ir atitinka tą proporciją“, – aiškino SAM atstovas.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 76793; pasveikusiųjų skaičius: 357 (iš jų 72 medikai).

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nustatyti 24 nauji atvejai

SAM antradienį pranešė, kad Lietuvoje antradienį patvirtinti 24 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 1350 atvejų. Per pirmadienio dieną ištirta ėminių: 4401, iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 70753.

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvo patvirtinti 28 nauji koronaviruso atvejai ir 38 mirtys. Sekmadienį net 4 mirtys nuo koronaviruso užfiksuotos Klaipėdoje. Antradienį buvo patvirtinta dar viena mirtis koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos hospise. Mirė antras koronavirusu užsikrėtęs ligonis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantiną ketinama pratęsti iki gegužės 11 dienos

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pranešė, kad Vyriausybė spręs, ar pratęsti karantiną iki gegužės 11-osios. Tiesa, anot jo, pratęsus karantiną, bus švelninamos kai kurios jo sąlygos.

Apie tai, kad karantinas turi būti pratęstas, jau anksčiau prabilo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis taip pat sakė ketinantis siūlyti pratęsti ribojimus Nemenčinėje. Ministras pirmininkas S. Skvernelis patvirtino, kad Vyriausybė trečiadienį spręs dėl karantino pratęsimo bei kai kurių jo sąlygų švelninimo.

„Tai bus susiję su tolimesne paslaugų plėtra, verslo plėtra. Pavyzdžiui, lauko kavinės, tam tikros grožio paslaugos, taip pat turėtų trečiadienį pristatyti sveikatos apsaugos ministras planą, kaip bus atnaujintos planinės paslaugos gydymo įstaigose, atsiras galimybės tam tikroms sporto rūšims lauke neprofesionalioms, treniruotėms, taip pat bus priimti sprendimai dėl muziejų ir bibliotekų lankymo“, – sakė premjeras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nemenčinės COVID-19 židinys lokalizuojasi

Antradienį vykusios Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos konferencijos metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sakė, kad Nemenčinėje COVID-19 židinys pamažu lokalizuojasi. Kiek vėliau SAM pranešime teigė, kad jau artimiausiu metu bus pradėti tirti ne tik visi suaugę, gyvenantys Nemenčinėje, bet ir visų čia įsikūrusių įstaigų, įmonių darbuotojai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Valstybės lygio ekstremalių situacijų komisijos Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys antradienį pranešė, kad bus tiriami visų Nemenčinės įmonių, įstaigų darbuotojai. „Artimiausiu metu bus tiriami visi Nemenčinės įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai“, – antradienį spaudos konferencijos metu sakė G. Surplys.

LRT.lt primena, kad koronaviruso protrūkis Nemenčinėje užfiksuotas po to, kai infekcija pasklido siuvimo įmonėje „Vilnika“. Vyriausybė nutarė apriboti patekimą į Nemenčinę. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl situacijos Klaipėdos hospise kreipėsi į prokuratūrą

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad dėl situacijos „Klaipėdos hospise“ kreipėsi į prokuratūrą dėl tyrimo pradėjimo ir galimai kaltų asmenų nustatymo bei jų atsakomybės klausimo. Anot jo, situacija hospise yra labai rimta ir skandalinga.

Klaipėdos savivaldybė antradienį surengė spaudos konferenciją dėl situacijos „Klaipėdos hospise“. Praėjusią savaitę pranešta, kad koronaviruso infekcija neaplenkė ir Klaipėdoje esančio hospiso ir yra didžiulė tikimybė, jog COVID-19 užsikrėtė visi privačių globos namų globotiniai.

Antradienį pranešta, kad koronaviruso židiniu tapusiame hospise numirė antras koronavirusu užsikrėtęs ligonis. Dar vienas šio hospiso globotinis, kuriam buvo nustatytas koronavirusas, mirė savaitgalį, asmuo taip pat turėjo įvairių gretutinių ligų. Daugiau apie situaciją Klaipėdos hospise skaitykite čia.

Planuojama atnaujinti kai kurias planines medicinos paslaugas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad Vyriausybė spręs dėl kai kurių planinių medicinos paslaugų atnaujinimą. Tiesa, tai bus daroma ribotai, kad, jei daugėtų koronaviruso atvejų, sveikatos sektorius galėtų atitinkamai reaguoti.

Ministras A. Veryga kalbėjo, kad trečiadienį COVID-19 valdymo komitete, sudarytame iš ministrų kabineto narių, bus diskutuojama dėl kai kurių planinių medicinos paslaugų atlaisvinimo.

„Daug sulaukėme klausimų iš gyventojų, kurie klausė, kada vienos ar kitos paslaugos bus prieinamos, šiuos sprendimus reikia priimti labai atsakingai, negalima užgulinėti pilnai ligoninių, todėl, kad tam tikras rezervas turi likti“, – sakė A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Stojimui į aukštąsias mokyklas gali būti pasitelktas papildomas testavimas

„Noriu pagirti Lietuvą. Stebime pasaulio šalis, esame tarp lyderių“, – kalbėdamas apie koronaviruso plitimo tramdymą, sakė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Juozas Augutis. Anot jo, aukštosios mokyklos išlaikė nuotolinio mokymo egzaminą. O stojimui galėtų būti pasitelkiamas ir papildomas testavimas, jei brandos egzaminų rengimui iškiltų keblumų.

Rektorius, kuris su kolega sukūrė COVID-19 plitimo matavimo įrankį, mano, kad jei būtume laikęsi karantino sąlygų, kaip kad iš pradžių, būtume geresnėje padėtyje. Anot jo, šiek tiek atsipalaidavome per šventes.

„Kai tik buvo įvestas karantinas, buvo rodomas labai didelis jo efektyvumas, ir teberodo. Bet turėtume turėti geresnę situaciją, jei viskas vyktų, kaip kad pirmas dvi savaites, ir padėtį, kai turėtume vieną kitą užsikrėtimą per dieną, būtume pasiekę galbūt gegužės pradžioje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mokesčius ir įmokas darbdaviai gali atidėti ir nuo subsidijos dalies

Valstybės subsidijų, skirtų kompensuoti darbo užmokestį darbuotojams prastovų metu, paprašę darbdaviai gali laikinai atidėti valstybinio socialinio draudimo įmokų ir gyventojų pajamų mokesčio mokėjimą nuo valstybės subsidijos, ta pačia tvarka kaip ir nuo likusios darbdavio darbuotojui mokamo darbo užmokesčio dalies.

Jeigu įmonė įtraukta į į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, atidėjimas taikomas automatiškai be mokesčių mokėtojo prašymo.

Jei įmonė nėra įtraukta į sąrašą, tačiau patyrė sunkumų dėl COVID-19, ji gali vienu supaprastintu prašymu, adresuotu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“, kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl analogiškų pagalbos priemonių taikymo. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo koronaviruso nemokamai bus gydomi ir nedrausti gyventojai

Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga antradienį teigė, kad užsikrėtusieji koronavirusu bus gydomi nemokamai bet kokiu atveju, taigi net tie, kurie nemokėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų. Tarp tokių žmonių daugelis yra į šalį atvykusių emigrantų.

„Dar viena naujiena ta, kad privalomuoju sveikatos draudimo (PSD) bus draudžiami, arba tiesiog bus apmokamos tos paslaugos tiems gyventojams, kurie neturi tokio draudimo, iki tol nebuvo drausti, t. y. ir parvykusiems mūsų gyventojams, kurie neturėjo draudimo, jeigu jie bus užsikrėtę koronavirusu. Jiems paslaugos bus apmokamos iš PSD fondo biudžeto. Nes puikai suprantame, kad nepriklausomai nuo draustumo, ar nedraustumo, infekcija turi būti valdoma, žmonės gydomi. O visi finansiniai klausimai bus sprendžiami vėliau, tai yra antro lygio svarbos klausimas “, – sakė jis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.