Lietuvoje

2020.04.21 12:40

Seimo dėmesio centre atsidūrė Ingridos Danėlienės kandidatūra į Konstitucinio Teismo teisėjus

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.04.21 12:40

Seime antradienį, po pietų, bus surengtas slaptas balsavimas dėl trijų naujų Konstitucinio Teismo teisėjų ir Aukščiausiojo Teismo vadovo paskyrimo.

Prieš balsavimą surengtoje diskusijoje parlamentarai daugiausia dėmesio skyrė Ingridos Danėlienės kandidatūrai į KT teisėjos pareigas. Apie šią Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kandidatūrą kalbėjęs Petras Gražulis atkreipė parlamentarų dėmesį į kai kurias asmeninio kandidatės gyvenimo aplinkybes. Reaguodama į tai Seimo narė Aušrinė Armonaitė pavadino tai pamazgų pylimu, nes P. Gražulis, anot jos, remiasi gandais, apkalbomis, o ne kompetencija.

„Puiki kandidatūra, tai naujos kartos konstitucinės teisės ekspertė “,– sakė A. Armonaitė.

Pasižiūrėti į kompetenciją, o ne į patvoryje pasakojamas istorijas kvietė ir Seimo narys Vytautas Bakas. Tai, kad Seimas nesigilina į klausimus, kurie susiję su mūsų konstitucingumu, o veliasi į gandus, jo nuomone, žemina patį Seimą.

„Bet kokiu atveju Seimo nepuošia nieko bendro su etika neturintys išpuoliai“,– teigė konservatorius Arvydas Anušauskas.

Anot jo kolegos konservatoriaus Emanuelio Zingerio, „šitie išpuoliai tikrai rodo, kad žmonės nesupranta, kas yra etinis užribis“.

I. Danėlienė kvietė parlamentarus išlikti objektyvius, atsižvelgti į jos profesinius pasiekimus, o ne į kažkieno galbūt tikslingai skleidžiamą alternatyvią informaciją.

„Man būtų labai apmaudu, jeigu kažkieno ga būt tikslingai skleidžiama neteisinga informacija ar akivaizdžiai bandoma įteikti alternatyvi tiesa lemtų tokių svarbių sprendimų priėmimą“,– iš Seimo tribūnos sakė I. Danėlienė.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė pažymėjo, kad jei Seimas nepaskirs naujų KT teisėjų, turėsime įšaldytą KT veiklą. Kaip kompetentinga kandidatė jai pasirodė Seimui prezidento Gitano Nausėdos pateikta Giedrės Lastauskienės kandidatūra į KT teisėjus.

Seimas slaptu balsavimu spręs ir dėl Algio Norkūno kandidatūros eiti Konstitucinio Teismo teisėjo pareigas.

Konstitucinio Teismo teisėjus siūloma paskirti devyneriems metams.
Taip pat planuojama atleisti Aukščiausiojo Teismo teisėją Sigitą Rudėnaitę iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir skirti ją Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Pagal Konstituciją šio teismo pirmininką skiria Seimas prezidento teikimu.
Slaptas balsavimas dėl teisėjų kandidatūrų Seime rengiamas laikantis karantine nustatytų reikalavimų. Siekiant išvengti parlamentarų susibūrimo, kiekvienai frakcijai paskirtas atskiras balsavimo laikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.