Lietuvoje

2020.04.21 09:03

Liubajevas: vienas VSAT pareigūnas yra pasveikęs nuo koronaviruso, keli – stebimi

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad šiuo metu nėra koronavirusu infekuotų VSAT pareigūnų. Vis dėlto R. Liubajevas informavo, kad vienas pasienietis yra pasveikęs nuo infekcijos, keli pareigūnai stebimi, o dar 3 pareigūnų tyrimų rezultatų laukiama.

„Buvo karantino pradžioje vienas VSAT pareigūnas, kuris grįžo po atostogų į Lietuvą, jam buvo rekomenduojama izoliuotis. Per karantiną jam pasireiškė simptomai, buvo atliktas tyrimas, kuris buvo teigiamas, bet dabar jis yra pasveikęs“, – antradienį LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė R. Liubajevas.

Jo teigimu, keli pareigūnai yra stebimi, o 3 pareigūnų tyrimų rezultatų dar laukiama.

„Šiuo metu mes sergančių pareigūnų neturime, keli pareigūnai yra stebimi dėl to, kad turėjo arba galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi. Trys pareigūnai yra patikrinti, laukiame atsakymų, nes jiems pasireiškė simptomai“, – pridūrė VSAT vadas.

R. Liubajevo aiškinimu, profilaktiniai patikrinimai šiuo metu nėra atliekami, tačiau, pasireiškus simptomams arba įtarus, kad pareigūnas turėjo kontaktą su sergančiuoju, tyrimai atliekami visiems be išimties.

Anot Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Tamulevičiaus, šiuo metu yra trys virusu užsikrėtę policijos pareigūnai, du pasveiko, o 22 yra saviizoliacijoje.

Įvardija pažeidimus

R. Liubajevas sako, kad situacija prie sienos stabilizavosi ir transporto preimonių srautai sumažėjo, tačiau vis dar atsiranda vienas kitas pilietis, bandantis išvykti iš šalies.

„Atvejų, kai bandoma išvažiuoti iš Lietuvos, pasitaiko. [...] Dažniausiai žmonės iš nežinojimo, savaip interpretuodami reikalavimus, bando išvykti iš Lietuvos“, – teigia R. Liubajevas.

Pasak S. Tamulevičiaus, dažniausias pažeidimas yra buriavimasis ir vaikščiojimas be kaukės, tačiau, jo teigimu, ne visais atvejais yra surašomas protokolas.

„Pareigūnai įvertina situaciją. Jei žmogus neturi kaukės, ją įteikia, įspėja“, – sako jis.

Vyriausybė užsimena, kad karantinas gali būti pratęstas beveik iki gegužės vidurio. Paklaustas, ar svarstoma riboti žmonių judėjimą tarp miestų, kaip buvo daroma per Velykas, S. Tamulevičius pažymi, jog toks variantas yra.

„Policijos pareigūnai tam pasirengę“, – teigia jis.