Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.21 08:38

Epidemiologė: Nemenčinėje bus tiriama daugiau įmonių dėl galimo koronaviruso išplitimo

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.21 08:38

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė LRT RADIJUI teigia, kad Nemenčinėje aktyviai vyksta koronaviruso protrūkio tyrimas. Jo metu paaiškėjo susirgusiųjų ryšiai su kitose įmonėse dirbančiais asmenimis, todėl ir daugiau įmonių ir įstaigų bus tiriamos dėl galimo ligos išplitimo.

„Šiuo metu vyksta aktyvus visų suaugusių gyventojų tyrimai Nemenčinėje ir aktyviai vyksta paties protrūkio tyrimas paveiktoje įmonėje. Matome sąsajas, teritorija ir miestas pats nedidelis, tikrai yra pakankamai daug ryšių, kas nuveda ir į kitas įmones ar įstaigas, kurios taip pat bus patikrintos dėl galimo ligos išplitimo“, – sako ji.

Epidemiologė pažymi, kad Lietuvoje situacija, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, yra pakankamai gera. Situaciją kirk iškreipia vietiniai protrūkiai, todėl, anot L. Ašokienės, situaciją geriausia vertinti lokalizavus problemas.

„Lietuvoje stebime gana plokščią COVID-19 kreivę ir epidemiologiniai duomenys yra atidžiai sprendžiami ir vertinami, nepaisant to, kad šiuo metu vyksta keletas vietinių protrūkių ir tą situaciją šiek tiek iškreipia, tai geriausia situaciją vertinti jau juos lokalizavus. Žinoma, šiek tiek švelninamos karantino sąlygos gali daryti įtaką sergamumo kreivei. Tačiau palyginus situaciją su kitų Europos Sąjungos šalių sergamumo rodikliais, tai Lietuva yra tarp tų šalių, kuriose registruojami vieni žemiausių sergamumo rodiklių“, – teigia epidemiologė.

Didžiausią nerimą, pasak jos, kelia rizikos grupės ir jų apsauga, ji atremia kritiką, kad šios grupės asmenų tiriama mažiausiai.

„Tų tyrimų skaičius yra sąlyginis, jei pasižiūrėtume pagal tyrimų grupes tiksliai, nėra jis toks mažas, bet ką matome šiose rizikos grupėse, tai pačias sunkiausias formas, mirties atvejus. Tai iš tiesų neramina, o tai, kad žmonės lankosi prekybos centruose, jie kaip neišgirsta tų rekomendacijų, tai norisi dar ir dar kartoti, atkreipti jų dėmesį, kad toks elgesys kelia riziką ir jiems patiems, ir kitiems žmonėms“, – LRT RADIJUI sako epidemiologė.

LRT.lt primena, kad antradienio duomnimis Lietuvoje nustatyti dar 22 koronaviruso atvejai. Pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 298.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi