Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.23 18:09

Įstrigę bendrabučiuose: dėl karantino užsienio studentai negali grįžti namo

Lietuvoje studijuojantys užsieniečiai karantiną nusprendė praleisti bendrabučiuose, o ne savose šalyse. Iš viso pasaulio suskridę studentai sako, kad vieni sienas užvėrus grįžti galimybių nebeturėjo, kiti siaučiant koronavirusui Lietuvoje jaučiasi saugiau.

Tarptautinio universiteto studentė iš Albanijos virtuvėlėje verda kavą: mergina per karantiną negrįžo į gimtinę.

„Likau čia pavasario atostogoms, o per jas virusas įsisiautėjo visame pasaulyje, mano šalis uždarė sienas ir aš įstrigau čia kartu su savo albanais draugais“, – pasakoja Dajana.

Dabar mergina, kaip ir kiti studentai, studijuoja nuotoliniu būdu. Universitete iš pusės tūkstančio studentų bendrabučiuose karantinavosi 150.

„Mūsų studijos dabar vyksta nuotoliniu būdu, tad studentai tikrai užsiėmę ir tuo pačiu bendrauja su bendramoksliais“, – aiškina LCC tarptautinio universiteto rektorė dr. Marlene Wall.

Su trimis atžalomis ir žmona prasidėjus karantinui Lietuvoje liko ir universiteto profesorius iš Jungtinių Amerikos Valstijų, nors ambasada ragino grįžti namo.

„Mes jaučiame, kad čia, Lietuvoje, mums saugiau nei Amerikoje, Lietuvos Vyriausybė puikiai tvarkosi, gan anksti ėmėsi žingsnių, klaipėdiečiai labai ramūs ir draugiški“, – pripažįsta LCC tarptautinio universiteto profesorius dr. Robas Bethke.

Kai prasidėjo karantinas, 80 studentų viešėjo užsienyje, tad buvo sprendžiama, kur teks juos grįžusius karantinuoti – universiteto sporto salė primena stovyklą.

„Jeigu staiga jie nesusirastų vietos, kur karantinuotis Klaipėdoje, mes gi negalėjom jų palikti ant gatvės. Mes pasiėmėm sporto salę, pabandėm transformuoti į tokią vietą išlaikydami saugų atstumą, jeigu bėdai prispaudus, kad jie turėtų kur pernakvoti“, – nurodė Aistė Motekaitienė, LCC tarptautinio universiteto rinkodaros vadovė.

„Tėvai labai norėjo, kad grįžčiau, ir dabar dar nori, bet aš apsisprendžiau, kad iki pabaigos būsiu čia“, – aiškina studentas iš Sakartvelo Konstantin.

Studentė Greta nurodo, kad dėl šeimos saugumo pasliko Klaipėdoje: „Galėjau grįžti, gyvenu Šilutėje, čia yra labai netoli, bet Klaipėda yra toks vienas iš židinių, tai aš pasirinkau saugoti šeimą, tiesiog pasilikti čia.“

„Turime studentų, kurie netgi būdami Ukrainoj, namuose, pasirinko grįžti čia, nes jie jautėsi ir jų tėvai netgi ragino, kad visgi Lietuvoje jie turės geresnę medicinos priežiūrą, jeigu atsitiktų nelaimė“, – teigia LCC tarptautinio universiteto rinkodaros vadovė Aistė Motekaitienė.

Tačiau didžiausias galvosūkis studentams – dėl ateities.

„Vasarą aš turėjau dirbti ir galbūt toliau mokytis Jungtinėje Karalystėje, bet dabar teks likti Lietuvoje visai vasarai“, – nerimauja studentė iš Naujosios Zelandijos Emma.

Įprastai vasarą studijoms užsienyje užsidirbantys studentai, dabar svarsto įsidarbinti Lietuvos pajūryje, tačiau rasti darbą lengva nebus. Pasak Užimtumo tarnybos atstovų, jau šiuo metu trečdaliu daugiau jaunimo ieško darbo nei pernai tuo pačiu laiku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi