Lietuvoje

2020.04.20 16:30

Epidemiologė: atsparių virusui nėra, apie 2 proc. užsikrėtusiųjų yra vaikai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.20 16:30

Epidemiologė Daiva Razmuvienė pabrėžė, kad nė viena amžiaus grupė nėra atspari koronavirusui ir skaičiuojama, kad tarp jau nustatytų atvejų yra 2 proc. vaikų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė kalbėjo, kad per pastarąsias penkias karantino savaites sergančiųjų skaičius buvo pastovus ir vidutiniškai svyruoja apie 35 asmenis per dieną.

„Situacija kol kas nėra bloga, karantinas buvo paskelbtas pačiu laiku, nes jį paskelbiant, kovo 16 dieną, sergančiųjų skaičius buvo pradėjęs augti“, – sakė D. Razmuvienė, pridurdama, kad karantinas leido suvaldyti situaciją.

Visgi epidemiologė pastebėjo, kad praėjo jau aštuonios dienos po Velykų ir per praėjusią savaitę sergamumo rodikliai padidėjo keliomis dešimtimis, lyginant su priešvelykine savaite.

„Ši savaitė parodys, kaip mes sugebėjome švęsti Velykas“, – sakė D. Razmuvienė. Ji kalbėjo, kad Nemenčinės atvejis parodė, kad žmonės ir per Velykas, ir anksčiau nesilaikė karantino taisyklių.

Pirmadienio ryto duomenimis yra registruota 30 židinių, kurių 10 yra gydymo įstaigos: „Tie židiniai nesusiformavo dabar, kalbu apie visą kovo mėnesį nuo karantino paskelbimo. Yra 220 medikų, kuriems diagnozuotas COVID-19 ir apie 1,2 tūkst. yra saviizoliacijoje.“

Kaip kalbėjo D. Razmuvienė, skaičiuojama, kad nuo koronaviruso jau pasveiko 51 medikas. Situacija, pasak jos, dar gali keistis, nes iš tų medikų, kurie yra saviizoliacijoje, galima sulaukti įvairių rezultatų.

„Žiūrint į atliktų testų skaičių, teigiamų atvejų išskiriama iki 2 proc. Tai jau laikosi apie 15 dienų, toks pozityvus rodiklis. Jei ši savaitė leis neatsirasti naujiems židiniams, tiesiog su tais pačiais gebėsime susitvarkyti, norėtųsi, kad su tokiu rezultatu nugyventume balandžio mėnesį“, – sakė D. Razmuvienė.

Anot epidemiologės, vyresnio amžiaus žmonės yra mažiausiai besitiriantys dėl koronaviruso, bet būtent šios amžiaus grupės asmenų tyrimų, procentaliai, yra daugiausia teigiamų.

„Tai yra rizika asmenims, kurie virš 70-80 metų. Dabar, kai atlaisvintos tam tikros verslo galimybės lankytis prekybos centruose, tikrai ne vienas vyresnio amžiaus asmuo nesilaiko asmens apsaugos reikalavimų. Tokiu atveju, paslaugas teikiantiems asmenims, reikėtų atkreipti dėmesį į šią rizikos grupę ir juos įspėti, duoti jiems medicininę kaukę“, – dėstė D. Razmuvienė.

Ji pabrėžė, kad visos amžiaus grupės yra imlios virusui, nes niekas neturi imuniteto šiam virusui. Skaičiuojama, kad tarp visų užsikrėtusiųjų yra apie 2 proc. vaikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.