Lietuvoje

2020.04.20 15:33

Kariuomenės išminuotojai savaitgalį neutralizavo 341 sprogmenis, tarp jų ir retos aviacinės bombos

LRT.lt2020.04.20 15:33

Savaitgalį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Inžinerijos batalionas) išminuotojams darbo netrūko: per penktadienį−sekmadienį buvo gauti net 26 iškvietimai, kurių metu rastas ir neutralizuotas 341 pavojų aplinkiniams kėlęs standartinis sprogmuo.

„Ūkininkų laukuose prasidėjus pavasariniam dirvų arimui, akėjimui ir sėjai, visada padaugėja žemėje užsilikusių nesprogusių pavojingų radinių“, – rašoma pranešime.

Lietuvos kariuomenės pranešime nurodoma, kad savaitgalį buvo išminuotos dvi Antrojo pasaulinio karo laikų rusiškos aviacinės bombos FAB-100 (rastos Radviliškio ir Kelmės r.), aviacinė bomba AB250-2 (Tauragės r.) ir 58 vienetai 45 mm artilerijos sviedinių (Kaišiadorių r.).

Tauragės r. Vilnalių k. aptikta aviacinė bomba AB250-2 Lietuvoje yra itin retas radinys ir išskirtinis tokios amunicijos pavyzdys.

Sprogmenų neutralizavimo specialistai primena, kad kiekvienas, net mažas ir kelis dešimtmečius žemėje išgulėjęs sprogmuo yra pavojingas žmogui ir ragina, pastebėjus sprogmenį ar neaiškios paskirties daiktą, kuris galėtų panašėti į sprogmenį, jokiu būdu neliesti, o iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.