Lietuvoje

2020.04.20 15:23

Vilniuje stabdomas „Gyvybės langelis medikams“

LRT.lt2020.04.20 15:23

Prieš 5 savaites sostinės savivaldybė kreipėsi į gyventojus kviesdama surinkti apsaugos priemonių medikams su akcija „Jie gelbėja mus. Laikas gelbėti juos“.

Pranešime žiniasklaidai nurodoma, kad per mėnesį į gyvybės langelį medikams žmonės sunešė ir dovanojo beveik 30 tūkstančių asmeninių apsaugos priemonių. Dėl to gyvybės langelio medikams veikla pirmadienį stabdoma.

Pasak savivaldybės, svarbiausią funkciją – suteikti greitąją pagalbą medikams – jis jau atliko.

„Kai prieš mėnesį atidarėme langelį, Lietuva dar tik laukė atvyksiančių didžiųjų siuntų lėktuvais ir traukiniais, tad mūsų langelis išties tapo skubia pirmąja pagalba pandemijos priešakinėse linijose dirbusiems medikams. Dėkoju kiekvienam vilniečiui už skubų susitelkimą ir paramą šių dienų herojams – tuo laiku tai buvo būtina pagalba. Šiandien, atlikęs savo misiją, gyvybės langelis bus uždarytas“, – dėkoja Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniečiai į gyvybės langelį medikams atnešė net 13 300 pirštinių, 535 respiratorius (FFP3), 394 respiratorių (FFP2), 890 vienkartinių kaukių, 29 apsauginius akinius, 117 vienkartinių kombinezonų, 6,4 tūkst. antbačių, 6,8 tūkst. vienkartinių kepuraičių ir kt. priemonių. Iš viso surinkta ir skubiai išdalinta 28 630 asmeninės apsaugos priemonių.

Daugelis žmonių prie dovanojamų priemonių pridėjo laiškus, piešinėlius ir padėkas medikams – visos jos kartu su priemonėmis pasiekė ligoninių ir poliklinikų priimamuosius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.