Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 14:57

Veryga siūlys pratęsti karantiną ir ribojimus Nemenčinėje

atnaujinta 15.09
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.20 14:57

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį prabilo apie tai, kad karantinas šalyje gali būti pratęstas dviem savaitėms.

A. Veryga sakė ketinantis teikti siūlymus, kad karantinas būtų pratęstas dviem savaitėms. Lietuvoje jis buvo paskelbtas kovo 16-ąją ir, kol kas, galioja iki balandžio 27-osios.

„Bus teikiami siūlymai, dėl kurių apsispręs Vyriausybė. Kol jie nėra priimti, negaliu asmeniškai pasakyti, kad bus vienaip ar kitiap. Tikrai bus siūloma pratęst karantiną ir bent savaitei pratęsti Nemenčinėje esančius apribojimus“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot ministro, judėjimo iš ir į Nemenčinės ribojimus ketinama pratęsti tol, kol tyrimų rezultatai parodys, kad situacija yra suvaldyta ir taps aišku, ar tai židinių yra daugiau, ar židiniu tėra viena įmonė.Portalas LRT.lt primena, kad koronaviruso židiniu Nemenčinėje tapo įmonė „Vilnika“. Šioje įmonėje vien savaitgalį nustatyti 52 COVID-19 atvejų.

Vyriausybė praėjusią savaitę jau priėmė sprendimą švelninti kai kuriuos karantino reikalavimus. A. Veryga pirmadienį kalbėjo, kad karantino metu taikomi ribojimai gali būti švelninami ir toliau.

„Karantiną, net ir neatšaukus priemonių, kurios galioja renginiams, atstumo laikymuisi, asmens apsaugos priemonių naudojimui, galima tam tikrus švelninimus priiminėti, jie bus siūlomi. Jūs girdėjote svarstymus Vyriausybėje dėl keleto etapų, apie juos Vyriausybė kalbėsis šį trečiadienį.

Jeigu jie bus priimti, dalis palengvinimų turėtų įsigalioti kitą savaitę. Praėjus dviem savaitėms, nes turime turėti pakankamą laiką, kad įsivertintume, kaip keičiasi tyrimų statistika, kas vyksta atlaisvinus vienas ar kitas veiklas. Vyriausybė turi priiminėti sprendimus, kad verslai, kur planuojama kažką sušvelninti, galėtų prisitaikyti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jo teigimu, jei būtų pastebimas situacijos pablogėjimas, Vyriausybė galėtų susirinkti ir priimti reikalingus sprendimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi