Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 15:53

Specialistai įspėja: netinkamai išmestos vienkartinės apsisaugojimo priemonės gali tapti COVID-19 užkratu

Komunalininkai sako, kad iš parkų, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų vietų turi rinkti besimėtančias panaudotos vienkartines pirštines, kaukes ar net respiratorius. Specialistai sako, kad netinkamai išmestos apsisaugojimo priemonės gali tapti užkrėtimo priemonėmis, todėl primena, kaip atsakingai šias atliekas tvarkyti.

Prekybos centro aikštelėje plaikstosi išmestos jau panaudotos vienkartinės pirštinės. Panašių atvejų galima pamatyti ir prieš šiukšlių konteinerių ir pakelėse, parkų takeliuose.

Šiukšles renkantys darbuotojai sako, kad mėtosi ne tik pirštinės, bet ir vienkartinės kaukės. Jų tarp šiukšlių padaugėjo po nurodymo visiems viešumoje vaikščioti pridengus veidą.

Specialistai įspėja: netinkamai išmestos vienkartinės apsisaugojimo priemonės gali tapti COVID-19 užkratu

„Kauno švaros“ atstovai, sako kad panaudotų vienkartinių apsaugos priemonių netrūksta ir buitinių atliekų konteineriuose, ir viešose vietose esančios šiukšliadėžėse.

„Visi darbuotojai aprūpinti visomis įmanomomis priemones visiems duoti atliekų surinkimo įrankiai, kad jie vengtų tiesioginio kontakto su galimai užkrėstomis atliekomis“, – dėsto „Kauno švaros“ atstovas Jonas Tumpa.

Specialistai įspėja, kad netinkamai išmestos apsaugos priemonės, gali tapti ir viruso plitimo priežastimi.

Panaudotas apsaugines priemones, tiek vienkartines kaukes ar vienkartines pirštines, reikėtų išmesti atsakingai, jas sudėti į maišelį. Jį sandariai užrišti. Tokį maišelį įdėti į šiukšlių maišą ir tik tada išmesti į buitinių atliekų konteinerį.

Komunalinių atliekų tvarkytojai buvo pateikę siūlymą, kad siaučiant virusui atliekos nebūtų rūšiuojamos. Tačiau aplinkos ministerija tikina, kad tam nėra pagrindo.

„Nėra tokios informacijos, kad komunalinių atliekų srautas gali tapti židiniu. Saugumas darbuotojų turi būti užtikrinamas, bet deginti visas komunalines atliekas tikrai nėra reikalo“, – dėsto aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

Šiukšlės surinktos gatvėse, atliekos iš konteinerių vežamos į mechaninio apdorojimo centrus, iš kurių išrūšiuotos gabenamos į sąvartynus arba deginamos.

Specialistai įspėja: netinkamai išmestos vienkartinės apsisaugojimo priemonės gali tapti COVID-19 užkratu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi