Lietuvoje

2020.04.20 16:42

Specialistai perspėja: atšaukti karantiną per anksti

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.20 16:42

Lietuva pradėjo šeštą karantino savaitę ir tokiu režimu turės gyventi mažiausiai iki kito pirmadienio, tačiau ekspertų manymu, ir po balandžio 27 d. nederėtų pernelyg atpalaiduoti viešojo gyvenimo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė sako, kad sergančiųjų lygis stabilizavosi, tačiau atsipalaidavus gali susidaryti itin palankios sąlygos virusui plisti. Specialistai teigia, kad žmonėms vis dar trūksta sąmoningumo, todėl net ir laipsniškai švelninant karantiną socialinės distancijos ribojimai gali išlikti ilgai.

„Jeigu tas sergamumo lygis bus toks pats, kaip praėjusią savaitę, dabartinę savaitę išsilaikys dabartiniame lygmenyje, tai būtų gerai, kad mes taip gyventume visą balandį. Ir jam pasibaigus karantinui nesinorėtų, kad žmonės galvotų, kad galim gyventi normalų gyvenimą“, – LRT TELEVIZIJAI nurodė D. Razmuvienė.

Pasak jos, nors ir švelninamos karantino sąlygos, visuomenei trūksta sąmoningumo.

„Jeigu būtų pratęstas ir iki gegužės mėnesio, tai, atpalaiduojant tam tikrus verslus, čia vėl reikia spręsti pagal situaciją, tai būtų teisinga. Nes ir kitos Europos šalys yra paskelbusios karantiną iki gegužės vidurio. Jis negali pasibaigti greitai, nesvarbu, kad šiandien sergamumas praktiškai stabiliame lygmenyje. Kaip matome, žmonių elgesys... Reikėtų ne vien rekomendacijų. Trūksta supratimo“, – aiškino epidemiologė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas teigia, kad gyvenimas po karantino bus kitoks.

„Pirmiausia, tai priklauso nuo to, kaip mes suprantam karantino palaisvinimą. Esu sakęs, kad mes niekada turbūt nebegyvensim kaip iki tol. Tai netgi ir laipsniškas panaikinimas ar sušvelninimas nereiškia, kad neturėsim ilgą laiką laikytis socialinės distancijos, higienos ir panašiai“, – pabrėžė S. Čaplinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.