Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 14:16

Savaitgalį patikrinimus vykdė visos vidaus reikalų sistemos tarnybos

LRT.lt 2020.04.20 14:16

Savaitgalį Lietuvoje aktyviai patruliavo ir patikrinimus vykdė visos Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios tarnybos. Visoje šalyje šeštadienį dirbo 662 policijos ekipažai, o sekmadienį – 554, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šį savaitgalį vyko trys kino teatrų po atviru dangumi renginiai, bet neužfiksuotas nė vienas pažeidimas. Suskaičiuota, kad renginiuose buvo apie 400 automobilių, vadinasi, keli šimtai žmonių žiūrėjo filmus. Svarbu, kad visi buvo atsakingi ir laikėsi nustatytų reikalavimų“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Policija aktyviai savaitgalį tikrino ir prekybos vietas. Vien Vilniuje šeštadienį patikrintos 63 prekybą vykdantys subjektai, sekmadienį – 31. Pareigūnai pažymi, kad senyvo amžiaus žmonės nesisaugo tinkamai: nedėvi arba neteisingai dėvi kaukes, neturi pirštinių.

„Didžiausią susirūpinimą tikriausiai kelia tai, kad senyvo amžiaus žmonės, kurie priklauso didžiausiai rizikos grupei, tinkamai nesisaugo. O jų apsauga yra itin svarbi, norint suvaldyti koronaviruso plitimą“, – sako vidaus reikalų ministrė.

Atlikus patikrinimus nustatyta, kad pirkėjai prekybos salėse neinformuojami garsiniais pranešimais apie per ilgą buvimą prekybos centre ir apie higienos normų laikymąsi. Ne visur tinkamai užtikrinama, kad pirkėjai ir klientai eilėse prie kasų laikytųsi saugaus atstumo. Higienos priemonės (dezinfekcinis skystis, vienkartinės pirštinės) ne visada buvo matomoje vietoje prie įėjimo. Taip pat ne visais atvejais darbdaviai ėmėsi visų būtinų priemonių, siekdami apsaugoti darbuotojus.

Savaitgalį užfiksuoti 169 karantino pažeidimai. Iš viso nuo tada, kai policija įgijo teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolus už karantino taisyklių pažeidimus, ji nubaudė apie 1,4 tūkst. žmonių.

Nemenčinėje savaitgalį dirbo 58 policijos pareigūnai, pažeidimų nebuvo užfiksuota, išskyrus vieną pažeidimą penktadienį. Administracinių nusižengimų kodekse asmenims už tokius pažeidimus numatyta bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos. Šiame miestelyje yra apie 100 žmonių, kuriems izoliacija yra privaloma. Nemenčinėje visą parą veikia 4 postai, kurie kontroliuoja įvažiavimą ir išvažiavimą iš miesto, juose budi policija, karo policija ir šauliai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atliko beveik 200 patikrinimų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestuose ir apskrityse. Buvo atlikti statybviečių, viešojo maitinimo įstaigų, parduotuvių, prekybos centrų, gėlių ir grožio salonų, degalinių, taksi, turgaviečių, kitų viešųjų vietų patikrinimai. Buvo tikrinama, kaip asmenys laikosi nustatytų karantino režimo sąlygų ir ūkinę komercinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Iš viso nustatytas 101 administracinis nusižengimas ir 8 Užimtumo įstatymo pažeidimai. Daugiausia pažeidimų savaitgalį fiksuota šalies turgavietėse. Asmenys ne tik vykdė karantino metu draudžiamą prekybą, bet ir nesilaikė saugaus atstumo, nedėvėjo karantino metu privalomų kaukių, nesilaikė buhalterinės apskaitos taisyklių.

Nuo šeštadienio nakties Lenkijos pareigūnai per tarptautinį Lazdijų–Aradninkų punktą nepraleidžia krovininių automobilių, kurių bendroji masė viršija 7,5 tonos. Vairuotojai siunčiami į Kalvarijos–Budzisko punktą. Eilės nebuvo susidariusios. Baltarusijos ir Rusijos pasienyje srautai sumažėjo, todėl ir eilės gerokai sumažėjo.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba nurodė, kad į Lietuvą neįleisti du Baltarusijos piliečiai, vienas Kazachstano pilietis ir vienas Ukrainos pilietis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nurodo, kad Lietuvoje kiekvieną parą budi apytikriai po 600 ugniagesių gelbėtojų. Savaitgalį t.y. nuo penktadienio jiems teko gesinti 129 gaisrus, buvo atlikti 92 gelbėjimo darbai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi