Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 14:00

Tamašunienė: VRM Medicinos centras jau tiria pareigūnus dėl COVID-19

LRT.lt 2020.04.20 14:00

Karantino metu, siekiant užtikrinti nepertraukiamą policijos ir kitų tarnybų pareigūnams pavestų uždavinių vykdymą, šie pareigūnai dėl koronaviruso tiriami ne tik mobiliuose punktuose, bet ir Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre, rašoma ministerijos pranešime.

Nuo balandžio 14 dienos Medicinos centre vykdomas pareigūnų tepinėlių paėmimas COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti ir jų pristatymas į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją. Tyrimai imami darbo dienomis, kas 15 minučių, pareigūnui neišlipus iš automobilio. Pagal poreikį Medicinos centro mobilaus punkto darbuotojai vyks į statutines įstaigas ir padalinius visoje Lietuvoje, kad paimtų tyrimus dėl COVID-19 ligos. Iki šiol bendrai buvo ištirta 30 pareigūnų.

Vidaus reikalų ministerija yra numačiusi, kad prireikus pareigūnai galės izoliuotis Medicinos centro Trakų filiale.

„Pareigūnai susiduria su padidinta rizika, nes reaguoja į įvykius, susijusius koronavirusu, todėl mes skiriame tam ypač daug dėmesio. Visiems vidaus reikalų sistemos pareigūnams jau yra sudarytos sąlygos tirtis Medicinos centre, taip pat prireikus jie gali izoliuotis Medicinos centro Trakų filialo patalpose, kad jų šeimos nariai būtų apsaugoti“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Praėjusią savaitę buvo skirta 1,7 mln. eurų pareigūnų asmeninėms apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti. Šios lėšos buvo skirtos Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Policijos departamentui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, Viešojo saugumo tarnybai ir Vadovybės apsaugos departamentui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi