Lietuvoje

2020.04.20 12:15

Lingienė: Nemenčinėje užfiksuoti 5 koronaviruso atvejai – visi susiję su įmone „Vilnika“

atnaujinta 13.05
Gailė Jaruševičiūtė, ELTA, Ignas Jačauskas, BNS2020.04.20 12:15

Nemenčinėje ištyrus beveik 400 gyventojų, nustatyti 5 koronaviruso atvejai, visi jie susiję su įmone „Vilnika“, informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

NVSC atstovės teigimu, pirminis planas į dieną yra ištirti po 400 darbuotojų. Pasak R. Lingienės, taip pat planuojama išplėsti tyrimų apimtis ir dėl koronaviruso tirti kitų didžiųjų Nemenčinės įmonių darbuotojus, gyvenančius aplinkinėse teritorijose.

„Per dvi dienas ištirta beveik 600 gyventojų, bet dalies atsakymų dar neturime. Vakar popietės atsakymų dar lauksime šiandien. Iš netoli 400 atliktų tyrimų 5 yra teigiami. Nors Nemenčinės gyventojai tirti atsitiktinės atrankos būdu, visi 5 yra susiję su UAB „Vilnika“, – Eltą informavo R. Lingienė.

NVSC Vilniaus departamento direktorės teigimu, 4 Nemenčinės gyventojai, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, buvo „Vilnikos“ darbuotojų artimieji. O vienas iš užsikrėtusiųjų, anot R. Lingienės, dirbo įmonės teritorijoje.

„4 asmenys buvo „Vilnikos“ darbuotojų artimieji, kurie buvo identifikuoti, kaip artimą sąlytį turėję asmenys, ir turėjo būti izoliavęsi, ką jie ir darė. Vienas asmuo buvo toje pačioje teritorijoje dirbantis asmuo, mes neturėjome jo kaip sąlytį turėjusio asmens sąrašuose, niekas jo nenurodė, bet tai reiškia, kad galimai jis tikrai turėjo sąlytį su užsikrėtusiais darbuotojais“, – sakė NVSC atstovė.

R. Lingienės turimais duomenimis, šiuo metu yra užsikrėtę 84 iš beveik 300 „Vilnika“ darbuotojų.

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės, tyrimai Nemenčinės gyventojams yra toliau atliekami, pirminis planas yra ištirti po 400 gyventojų per dieną.

Planuojama tirti kitų Nemenčinės įmonių darbuotojus, gyvenančius aplinkinėse teritorijose

Taip pat R. Lingienė informuoja, kad planuojama praplėsti tyrimų ratą ir tirti didesnių Nemenčinės įmonių darbuotojus, kurie gyvena aplinkinėse teritorijose.

„Planuojame praplėsti šį tyrimų ratą, nes tikrai yra daug susirūpinusių didelių įmonių, kurios yra Nemenčinėje, vadovų. Į jas važiuoja dirbti asmenys iš aplinkinių kaimiškųjų teritorijų, tai išplėtimą mes darysime, tik reikia atlikti pirmiausiai tai, kas yra suplanuota“, – patikino NVSC atstovė.

„Prasmės labai daug turi šis pasiūlymas, ir epidemiologiškai tikrai svarbus būtų ištyrimas“, – pridūrė ji.

R. Lingienė įsitikinusi, kad kol kas Nemenčinėje taikomos priemonės yra efektyvios ir reikalingos.

„Reikia, kad priemonės būtų adekvačios problemai, tai iki šiol priimtos efektyvios priemonės, ir akivaizdžiai reiškia, kad jos buvo reikalingos“, – sakė R. Lingienė.

Administracijos direktorė Liucina Kotlovska BNS sakė, kad iki pirmadienio vakarą paimtų mėginių skaičius „sieks turbūt pusantro tūkstančio“. Miestelyje gyvena per 4 tūkst. žmonių.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės ketvirtadienį savaitei apribotas atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės, šios priemonės įvestos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį.

L. Kotlovska sakė tikinti, kad pratęsti miestelio uždarymo nereikės.

„Manau, kad žmonės patys puikiai viską supranta ir nenori rizikuoti nei savo, nei artimųjų sveikata. Manau, kad ta drausmė po savaitės yra ir bus. Jei klaustų grynai manęs, aš sakyčiau, kad savaitės jau užtektų, nes žmonės drausmingi“, – BNS pirmadienį sakė L. Kotlovska.

Anot jos, penktadienį patvirtinus koronavirusą Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės slaugytojai, naujų židinių miestelio slaugos ir globos, medicinos, kitose įstaigose ar įmonėse nėra.

ELTA primena, kad į Nemenčinę leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims arba tiems, kurie turi specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės miestelyje dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją, ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykti.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.). Prekių ir krovinių judėjimas neribojamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.