Lietuvoje

2020.04.20 09:46

„Klaipėdos hospiso“ vadovė: pavyko rasti 9 papildomus darbuotojus

atnaujinta 12.15

Po žinios apie koronaviruso protrūkį privačiuose globos ir slaugos namuose „Klaipėdos hospisas“ įstaigos vadovė Rasa Dagienė pirmadienį uostamiesčio savivaldybės tarybos narius informavo, kad pavyko rasti 9 papildomus darbuotojus bei kelis savanorius, sutinkančius prisijungti prie įstaigos personalo ir dirbti sunkiu metu.

„Pacientų būklė stabili. Niekas nekarščiuoja, dūstančių taip pat nėra. (...) Radome, kas sutiktų dirbti – viena slaugytoja, kuri sutinka ateiti dirbti. Taip pat turime keturias slaugytojų padėjėjas ir keturis (žmones – ELTA), kurie pagalbiniais darbuotojais sutiktų būti. Yra porą žmonių, kurie skambina ir norėtų ateiti pas mus savanoriauti“, – pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė R. Dagienė.

Rajone dirbantys medicinos darbuotojai nesutinka prisijungti prie darbo „Klaipėdos hospise“

Įstaigos vadovę papildė Klaipėdos paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktorius Viljaras Reigas. Jo teigimu, rasti papildomų darbuotojų „Klaipėdos hospisui“ nėra lengva.

„Tas norinčiųjų ir sutinkančiųjų skaičius pastoviai kinta, nes žmonės baiminasi dėl savo saugumo. Studentams, kurie galėtų ten dirbti, yra labai svarbus saugumo jausmas, ir jie kelia labai daug klausimų, kaip viena ar kita situacija būtų įgyvendinta“, – sakė V. Reigas.

Kartu V. Reigas informavo, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojai, apie kuriuos buvo kalbėta iš pradžių, atsisakė prisijungti prie „Klaipėdos hospiso“ kolektyvo.

„Kai kas iš jų patys turi sveikatos problemų, keli dirba antraeilėse pareigose ir bijo rizikuoti dėl darbo. Iš rajono, kiek žinau, darbuotojų nebuvo rasta, ir nėra jokių galimybių jų iš ten papildyti“, – teigė V. Reigas.

„Hospisas savo jėgomis susirado 9 žmones. Klausimas, ar mes dar surasime 6 žmones, kiek minimaliai reikia, iš kitų įstaigų, organizacijų“, – svarstė uostamiesčio savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Tuo metu Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis patikino, kad buvo kalbėtasi su visais rajone esančių sveikatos priežiūros įstaigų vadovais.

„Nesiseka visiškai su personalu, kadangi personalo amžius ten svyruoja netoli 70. Ten atsisakinėja dirbti, bijo ir tuoj pat išeina iš darbo. Kalbu vadovų žodžiais. Tad su personalu, matyt, ten turbūt nieko neišeis. Primenu dėl gydytojų, – jei reikės, tai gydytoją mūsų įstaiga (KUL – ELTA) suras“, – patikino V. Janušonis.

ELTA primena, kad Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas šeštadienį pranešė, jog privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas” užfiksuotas koronaviruso židinys. Kiek vėliau informaciją papildė SAM – įstaigoje, ministerijos duomenimis, skaičiuojama apie 40 užsikrėtusių darbuotojų bei hospiso gyventojų.

Klaipėdos hospise koronavirusas nustatytas dar trims globotiniams

„Labai gaila, bet atsirado trys teigiami. Iš tų neigiamų, kurie buvo aštuoni, dabar liko tiktai penki“, – BNS pirmadienio rytą sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Hospise yra 38 pacientai iš jų 30-iai koronavirusas jau buvo nustatytas anksčiau. Taip pat jis nustatytas 10-iai įstaigos darbuotojų.

Pasak R. Grigaliūno, užsikrėtusieji hospiso globotiniai dauguma yra sunkios būklės dėl kitų sveikatos problemų, tačiau temperatūros ar kitų koronaviruso požymių jiems nustatyta nebuvo.

NVSC atstovo teigimu, didžiausiu iššūkiu lieka pacientų slaugos klausimas.

„Čia yra labai svarbus dalykas“, – pabrėžė R. Grigaliūnas.

Šis klausimas turėtų būti sprendžiamas vėliau pirmadienį vyksiančiame pasitarime su Klaipėdos miesto savivaldybės ir kitų institucijų atstovais.