Lietuvoje

2020.04.20 08:08

SAM atstovas: Lietuvoje COVID-19 pakartotinai nustatomi ir pasveikusiais laikytiems asmenims

atnaujinta 09.25
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.20 08:08

Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius LRT RADIJUI sako, kad Lietuvoje yra fiksuojami pakartotiniai COVID-19 susirgimai pasveikusiais laikytiems asmenims.

„Išgijusiais laikomi asmenys, kuriems 24 valandų intervale du kartus gaunami neigiami atsakymai dėl COVID-19 arba 37 paras po simptomų pasireiškimo nebuvo daromi tyrimai, tada asmuo yra pasveikęs. Tokiems asmenims dar po 14 dienų pakartotinai daromi tyrimai ir mes matome paskutiniu metu, kad pakartotinai pasveikusiems asmenims yra nustatomi COVID-19 teigiami atvejai”, – teigia jis.

A. Ščeponavičius sako, kad pakartotinai nustačius COVID-19 daroma ta pati procedūra – asmuo izoliuojamas, jam taikomas gydymas.

Kaip teigia A. Ščeponavičius, „Klaipėdos hospise“ dabar nustatytas 41 koronaviruso atvejis tarp personalo ir globos namų gyventojų.

„Paskutiniais duomenimis, yra nuspręsta, kad likusius hospiso gyventojus turėtų, kadangi personalas saviizoliacijoje, prižiūrėti nauji darbuotojai, kurie aptarnautų gyventojus, kuriems nenustatyta COVID-19, ir kita grupė, kuriems nustatyta COVID-19“, – sako jis.

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė pradėti testuoti visus slaugos ir globos namų darbuotojus ir gyventojus.

„Yra nuspręsta testuoti visus slaugos ir globos namų personalo darbuotojus ir taip pat gyventojus. Tai bus daroma nuosekliai visuose globos ir slaugos namuose, nes tikrai rizikos yra, kad besimptomius atvejus turintys asmenys gali ateiti ir užkrėsti slaugos ir globos namų gyventojus, o jie ypatingai jautrūs“, – teigia jis.

LRT.lt primena, kad pirmadienį Lietuvoje paskelbta apie 28 naujus koronaviruso atvejus. O šeštadienį buvo pranešta apie 30 „Klaipėdos hospise“ koronavirusu užsikrėtusių asmenų. Vienas iš šių asmenų mirė sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.