Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 07:34

Dėl karantino pažeidimų savaitgalį nubausti 169 žmonės

atnaujinta 10.03
BNS, ELTA 2020.04.20 07:34

Savaitgalį Lietuvoje fiksuoti 169 karantino pažeidimai, BNS pirmadienį pranešė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Šeštadienį surašyta 116 protokolų, sekmadienį – 53 protokolai“, – BNS teigė R. Matonis.

Administracinių nusižengimų kodeksas asmenims už tokius pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Iš viso, nuo tada, kai įgijo teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolus už karantino taisyklių pažeidimus, policija nubaudė apie 1,4 tūkst. žmonių.

Daugiau nei 200 protokolų buvo surašyta per šventinį trijų dienų Velykų savaitgalį.

Matonis: Nemenčinės izoliacija įgyvendinama sklandžiai, nubausti 3 asmenys

R. Matonis sako, kad draudimas atvykti ir išvykti iš Nemenčinės miestelio yra įgyvendinamas sklandžiai.

Jo teigimu, pirmosiomis dienomis būdavo neišleidžiama apie 10 procentų, iš miestelio bandančių išvažiuoti gyventojų, tačiau pastarosiomis dienomis, pasak jo, šis procentas yra sumažėjęs. R. Matonio duomenimis, nuo Nemenčinės izoliacijos pradžios už karantino draudimų nesilaikymą buvo nubausti 3 asmenys.

„Viskas gerai, kažkokių ypatingų įvykių nėra“, – pirmadienį Eltai sakė R. Matonis.

Pasak Policijos departamento atstovo, šiuo metu patekimas į miestelį ir išvykimas iš jo yra kontroliuojamas per 4 patikros punktus, kiti keliai yra užblokuoti. Iš miestelio neišleidžiamų asmenų skaičius pastarosiomis dienomis yra sumažėjęs.

„Pirmosiomis dienomis apie 10 procentų būdavo neišleidžiama, dabar šiek tiek mažiau“, – patvirtino Policijos departamento atstovas.

R. Matonio teigimu, situacija miestelyje yra rami, žmonių viešose vietose beveik nėra. Anot policijos departamento atstovo, šiuo metu Nemenčinėje yra maždaug 100 asmenų, kuriems būtina izoliacija.

„Miestelyje pakankamai ramu, žmonių viešose vietose beveik nėra, žmonės iš esmės juda tik iki parduotuvės ir atgal“, – kalbėjo R. Matonis, akcentuodamas, kad policijos pajėgų miestelyje užtenka.

„Yra apie 100 žmonių, kuriems yra būtina izoliacija, bet tas skaičius keičiasi, galbūt dabar jau yra ir daugiau. Tiek pareigūnai, tiek Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, tiek savivaldybės pareigūnai tikrina, kaip jie laikosi reikalavimų. Kažkokių ypatingų pažeidimų nėra“, – pridūrė jis.

Mestelio gyventojams pradėjus taikyti judėjimo apribojimus dėl karantino draudimų nesilaikymo buvo nubausti 3 asmenys.

ELTA primena, kad į Nemenčinę leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims arba tiems, kurie turi specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės miestelyje dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją, ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykti.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.). Prekių ir krovinių judėjimas neribojamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi