Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.20 00:00

Trisdešimt šeštoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 09.20
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.20 00:00

Lietuvoje jau daugiau nei mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas. Pirmadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1326 užsikrėtimo atvejai, taip pat 37-a COVID-19 užsikrėtusio asmens mirtis. Sekmadienį iš viso mirė keturi užsikrėtusieji. Visi mirties atvejai fiksuoti Klaipėdoje. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1326; pasveikusių: 242; mirčių: 37.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Viruso plitimas

Lietuvoje iš viso patvirtinti 1326 užsikrėtimai COVID-19. Per sekmadienį ištirta 2310 ėminių.

Iš viso per visą laiką Lietuvoje ištirti 66 352 ėminiai.

Iš viso COVID-19 Lietuvoje nusinešė 37 žmonių gyvybes. Nuo ligos pasveiko 242 žmonės, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys.

Sušvelninus karantiną verslui, fiksuota daugiau pažeidimų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai savaitgalį tikrino, kaip po karantino sušvelninimo duris vėl atveriantis verslas riboja klientų srautą ir laikosi kitų nurodymų. Užfiksuota 70 pažeidimų. Policija per praėjusią parą fiksavo kone padvigubėjusį karantino pažeidimų skaičių.

NVSC specialistai po mėnesio karantino vėl duris atveriantį verslą tikrino visą savaitgalį. Patikrino per 600 prekybos vietų.

Dažniausiai tikrintojai prie įėjimų pasigedo informacijos apie tai, kad senjorams ir kitiems esantiems rizikos grupėje čia lankytis nerekomenduojama, ar sužymėto atstumo laukiantiems eilėje. Taip pat į patalpas klientai patekdavo ne per tiesioginį įėjimą iš lauko.

Savaitgalį gerokai išaugo ir karantino pažeidimų skaičius.

Per praėjusią parą užfiksuota 116 karantino pažeidimų – beveik dvigubai daugiau, nei darbo dienomis prieš savaitgalį.

Pasak policijos, pažeidimų savaitgaliais visada daugiau. Dažniausi fiksuoti atvejai: žmonės viešose erdvėse nesilaiko atstumo, vaikšto grupelėmis, nedėvi apsauginių kaukių, pažeidžia karantino saviizoliacijos reikalavimus.

Protrūkis Klaipėdos hospise: užsikrėtė didžioji dalis darbuotojų ir globotinių

Šeštadienį paskelbta, kad koronaviruso protrūkis fiksuotas privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ – čia užsikrėtė 40 žmonių, iš jų 30 globotinių ir 10 darbuotojų. Iš viso įstaigoje guli 38 globotiniai.

Vienas COVID-19 sergančių globotinių šeštadienio vakarą mirė. Svarstoma, kaip izoliuoti aštuonis globotinius, kurių testai buvo neigiami. Tarp svarstomų variantų – ligonių iškėlimas į ligonines Kretingoje, Gargžduose ir Palangoje. Specialistai nerimauja, kad užsikrėsti galėjo visi hospiso globotiniai.

Nemenčinės gyventojai raginami sulaukti tyrimų rezultatų

Iš 90-ies šeštadienį patvirtintų koronaviruso atvejų Lietuvoje, net 52 fiksuoti Nemenčinės siuvimo įmonėje „Vilnika“. Iki šeštadienio Nemenčinėje buvo patvirtinti 26 koronaviruso atvejai. Pridėjus šeštadienį patvirtintus atvejus, skaičius išaugo iki 78. Specialistai mano, kad kontakte su užsikrėtusiais koronavirusu galėjo būti praktiškai visi Nemenčinės gyventojai.

Siekiant stabilizuoti padėtį Vilniaus rajono Nemenčinės miestelyje, gyventojai primygtinai raginami izoliuotis iki tyrimo dėl koronaviruso infekcijos atsakymo gavimo .

Vievio sveikatos priežiūros centre – du koronaviruso atvejai

Elektrėnų savivaldybė sekmadienį pranešė, kad dviem Vievio sveikatos priežiūros centro (SPC) darbuotojams šeštadienį nustatyti koronaviruso atvejai. Vienas jų – techninis darbuotojas, kuris neturėjo kontaktų su pacientais, kitas – atostogaujantis SPC darbuotojas, nesilankęs įstaigoje.

Kaip pranešama Elektrėnų savivaldybės feisbuko paskyroje, du konoraviruso atvejai Vievio SPC nustatyti, vykdant planinį visų Elektrėnų savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų visų darbuotojų patikrinimą.

Oficialiam pranešime teigiama, kad vienas Vievio SPC darbuotojas, kuriam nustatytas koronavirusas, yra techninis darbuotojas, kuris neturėjo tiesioginio kontakto su pacientais, kitas – atostogaujantis darbuotojas, nesilankęs įstaigoje nuo 2020 m. balandžio 6 d.

Pranešama, kad taip pat paimti mėginiai iš visų 20 įstaigos pacientų. 2020 m. balandžio 19 d. nustatyta, kad visų 20 įstaigos pacientų testai neigiami.

Apie darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnybai per karantiną pranešė keliasdešimt įmonių

Prasidėjus karantinui, pirmoji apie 15 darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnybai (UT) kovo 18-ąją pranešė UAB „Profis“. Po dviejų dienų, kovo 20-ąją, UT pasiekė bendrovės „Nodama“ pranešimas apie 50 darbuotojų atleidimą. Vėliau Užimtumo tarnybą kasdien pasiekdavo jau ne po vieną tokį pranešimą. Kai kuriuose jų nurodytas atleidžiamųjų skaičius viršijo 300.

Anot šios tarnybos darbuotojos Danguolės Galinienės, per mėnesį nuo karantino pradžios iš Kauno miesto gauti 4 pranešimai. Numatomų atleisti iš darbo (šalių susitarimu) žmonių juose nurodyta 220. Daugiausiai – iš odinės avalynės gamybos įmonės „Lituanica“, kuriai iškelta bankroto byla.

Užimtumo tarnyba pranešė, kad balandžio 13 d. visoje šalyje buvo registruota 185,6 tūkst. darbo ieškančių asmenų, ir jie sudarė 10,8 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nuo karantino pradžios didėjo darbo jėgos pasiūla – registruotas nedarbas padidėjo 1,5 proc. punkto (25,2 tūkst.). Balandžio 1 d. darbo ieškojo 169,4 tūkst. asmenų.

Per šią savaitę, kaip skelbiama UT puslapyje balandžio 18 d., registruotas nedarbas Lietuvoje paaugo iki 10,9 proc. Darbo ieško jau 187690 bedarbių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi