Lietuvoje

2020.04.19 16:09

Radiacinės saugos specialistai toliau stebi Černobylio gaisrus: spinduliuotė nefiksuojama

LRT.lt2020.04.19 16:09

Radiacinės saugos centro specialistai toliau stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Taip pat stebimi Baltarusijoje ir Ukrainoje esančių radiologinio monitoringo stočių duomenys, kurie jonizuojančiosios spinduliuotės pokyčio nefiksuoja, rašome žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Balandžio 19 d. Ukrainos atsakingosios institucijos informavo, kad toliau tęsiami gaisro gesinimo darbai bei imamasi visų įmanomų priemonių, kad būtų užkirstas kelias esamiems gaisrams plisti bei naujiems gaisrų židiniams atsirasti. Pabrėžiama, kad Černobylio atominei elektrinei, panaudoto branduolinio kuro saugyklai bei kitiems Černobylio zonoje esantiems kritiškai svarbiems objektams pavojaus nėra, o per visą gaisrų laikotarpį jonizuojančiosios spinduliuotės lygis Černobylio zonoje bei Kijeve neviršijo leistino lygio.

Radiacinis fonas Lietuvoje yra nepakitęs. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus nedelsiant informuojami.

Vadovaujantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus šiaurės ir šiaurės vakarų vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos nepasieks.

Radiacinės saugos centras prašo gyventojų vadovautis tik oficialia institucijų teikiama informacija, o kilus klausimų dėl radiacinės saugos ar situacijos Ukrainoje, kreiptis į Radiacinės saugos centrą tel. +370 658 23771, el. paštu rsc@rsc.lt arba susipažinti su informacija interneto svetainėje www.rsc.lt.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją