Lietuvoje

2020.04.18 23:41

Koronavirusas diagnozuotas su Širvintų ligoninės slaugytoja bendravusiam asmeniui

ligoninėje daugiau atvejų nenustatyta
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.18 23:41

Ištyrus Širvintų ligoninės personalą, koronavirusas patvirtintas vienam asmeniui, kuris nedirbo ligoninėje ir nebuvo pacientas, tai LRT RADIJUI patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Atlikus apie 80 tyrimų, šiandien vakare paaiškėjo, kad vienas mėginys yra teigiamas, bet tai nėra asmuo, dirbantis ligoninėje arba ligoninės pacientas. Tai asmuo, susijęs su susirgusia ligoninės slaugytoja“, – sako R. Lingienė.

Ji teigia, kad Širvintų ligoninei patariama perorganizuoti darbą pamainomis, kad darbuotojai dirbtų su skirtingomis ligonių grupėmis. Taip pat primenama, kad reikia naudoti tinkamas asmens apsaugos priemones ir jų nenaudoti kelis kartus.

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė sako, kad kol kas neturi visų rezultatų, tačiau patvirtina, kad vienas teigiamas atvejis yra nustatytas.

„Vienas yra teigiamas rezultatas. Visų gulinčių ligoninėje ir Slaugos skyriuje, dirbančių ligoninėje tyrimų rezultatai neigiami. Oficialiai mes matome ištirtų 30 asmenų ir iš jų vieną teigiamą rezultatą, o kitų dar nematome“, – tikina merė.

„Dar penktadienį buvo ištirti 25 medicinos darbuotojai, kurių mėginiai buvo nuvežti į kitą laboratoriją ir jų atsakymus tikriausiai gausime tik pirmadienį“, – pridūrė ji.

Dėl Širvintų ligoninėje nustatyto koronaviruso atvejo ši gydymo įstaiga penktadienį buvo izoliuota, priėmimo skyrius uždarytas.