Lietuvoje

2020.04.19 00:00

Trisdešimt penktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.19 00:00

Lietuvoje jau daugiau nei mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas. Šeštadienį ryte pranešta, kad šalyje patvirtinti 1239 COVID-19 atvejai, taip pat pranešta apie 33-ąją mirtį mūsų šalyje nuo šio koronaviruso. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1239; pasveikusių: 228; mirčių: 33.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Viruso plitimas

Lietuvoje iš viso patvirtinti 1239 užsikrėtimai COVID-19. Per penktadienį buvo patvirtinta 90 naujų užsikrėtimų, daugiau nei pastarosiomis dienomis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Iš viso per penktadienį buvo ištirta rekordiškai daug – 5715 ėminių –, iš viso atlikta 58816 tyrimų.

Iš viso COVID-19 Lietuvoje nusinešė 33 žmonių gyvybes. Nuo ligos pasveiko 228 žmonės (iš jų 50 yra medikai), rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Protrūkis Nemenčinėje

Daugelis naujų koronaviruso atvejų fiksuota Nemenčinės siuvykloje „Vilnika“. Koronavirusui išplitus šiame Vilniaus rajone esančiame mieste, koronaviruso tyrimai atliekami visiems suagusiesiems.

Nustačius koronaviruso atvejų „Vilnikoje“ bei patvirtinus atvejį šalia miestelio esančiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“, įvažiavimas ir išvažiavimas iš Nemenčinės šią savaitę buvo uždarytas.

Didesnis susirgusiųjų skaičius gali būti susijęs ir su žmonių judėjimu per praėjusį Velykinį savaitgalį, nors policija jo metu ribojo asmenų patekimą į miestus ir miestelius, teigia Sveikatos apsaugos ministerija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Hospisas Klaipėdoje

Koronavirusas buvo nustatytas 30-čiai privačių globos namų „Klaipėdos hospisas“ pacientų ir dešimčiai darbuotojų.

„Susidūrėme su bent iki šios dienos pačiu didžiausiu iššūkiu šiame kovos su COVID-19 virusu fronte“, – feisbuke parašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tarnyboms liepta nedelsiant užkirsti kelią bet kokiam judėjimui į ir iš hospiso pastato. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Į Lietuvą neįleisti daugiau kaip tūkstantis asmenų

Nuo karantino paskelbimo pradžios į Lietuvą atvykti neleista 1009 asmenims, neišleisti 397 asmenys, rodo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) šeštadienio ryto duomenys.

Per pastarąją parą į šalį neleista atvykti 18 asmenų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl karantino veržtis diržus priversta ir Bažnyčia

Dėl karantino kai kurios Lietuvos bažnyčios ir kunigai susiduria su finansiniais sunkumais. Mišioms vykstant be maldininkų bei ženkliai sumažėjus krikštynų, vestuvių ir kitų liturginių apeigų, sumažėjo ir aukų bažnyčioms, pranešė LRT RADIJAS.

Pavyzdžiui, Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras kunigas Rolandas Bičkauskas sako, kad vyskupija išgyvena karantiną su drastiškai sumažėjusiais biudžetais.

„Jeigu žmonės nesikreipia, kad būtų pasimelsta, kunigas neturi pragyvenimo šaltinio“, – teigia R. Bičkauskas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dar vienas medikų apsaugos priemonių krovinys

Šeštadienio vakarą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs daugiau nei 12 tonų asmens apsaugos priemonių šalies medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Numatoma, kad krovinyje – respiratoriai, apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga ir batų apsaugos, taip pat nosies ir gerklės tamponėliai mėginiams imti. Vyriausybės užsakytų apsaugos priemonių logistiką į Lietuvą padeda organizuoti Susisiekimo ministerija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas Širvintose

Ištyrus Širvintų ligoninės personalą, koronavirusas patvirtintas vienam asmeniui, kuris nedirbo ligoninėje ir nebuvo pacientas, tai LRT RADIJUI patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Atlikus apie 80 tyrimų, šiandien vakare paaiškėjo, kad vienas mėginys yra teigiamas, bet tai nėra asmuo, dirbantis ligoninėje arba ligoninės pacientas. Tai asmuo, susijęs su susirgusia ligoninės slaugytoja“, – sako R. Lingienė.

Ji sako, kad Širvintų ligoninei patariama perorganizuoti darbą pamainomis, kad darbuotojai dirbtų su skirtingomis ligonių grupėmis. Taip pat primenama, kad reikia naudoti tinkamas asmens apsaugos priemones ir jų nenaudoti kelis kartus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.