Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.18 16:29

„Klaipėdos hospise“ nustatyta 40 koronaviruso atvejų

atnaujinta 18.15
LRT.lt, LRT RADIJAS, ELTA 2020.04.18 16:29

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas šeštadienio dieną paskelbė, kad privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusas patvirtintas net 38 įstaigos globojamiems žmonėms ir didžiajai daliai ten dirbusio personalo. Vėliau buvo patikslinta, kad susirgimas nustatytas 30 pacientų ir 10 darbuotojų.

„Susidūrėme su bent iki šios dienos pačiu didžiausiu iššūkiu šiame kovos su COVID-19 virusu fronte. Tik ką gavau informaciją, kad privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ užsikrėtimas tuo virusu patvirtintas net 38 šios privačios įstaigos globojamiems žmonėms ir didžiajai daliai ten dirbusio personalo“, – rašo meras.

„Tai labai rimtas incidentas ir itin rimta grėsmė ypač visiems ten esantiems ligoniams. Todėl nedelsiant buvo informuoti SAM atstovai, tik ką kalbėjau ir su ministru A. Veryga, VSC vadovais, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovais bei specialistais. Visos reikiamos žinybos apie situaciją informuotos. Visos jos ėmėsi būtinų veiksmų tokioje situacijoje. Kalbėjau ir su įstaigos vadovais, liepiau jiems nedelsiant užkirsti kelią bet kokiam judėjimui į ir iš šio pastato, apie situaciją informuoti visą savo personalą“, – tęsia meras.

COVID-19 neužsikrėtę asmenys liks hospise, nes nuspręsta, kad juos pergabenti į kitą vietą būtų per daug pavojinga.

LRT RADIJUI meras teigė, kad su policija kalbama dėl vietovės izoliavimo.

„Situacija yra grėsminga ir pavojinga, nebijau to pasakyti. Žinoma šiai minutei, kad 38 ten gulintys ligoniai yra infekuoti COVID-19 virusu. Turint omenyje ligonių amžių ir būseną, tai tikrai rizikos zonoje esantys žmonės. Kitas dalykas, kuris dar nėra iki galo aiškus dėl darbuotojų, kiek iš jų yra užsikrėtusių, kiek ne“, – sako meras.

SAM atstovė Jurgita Petravičienė Eltai sakė, kad, šiuo metu turimais duomenimis, yra užsikrėtę 30 hospise gydomų pacientų ir 10 šios įstaigos darbuotojų. 8 pacientų mėginiai – neigiami.

„Dar 15 šios įstaigos darbuotojų kol kas nėra ištirti, jie kaip tik šiuo metu testuojami“, – Eltai sakė J. Petravičienė.

„Kalbant apie tai, kokių veiksmų ėmėsi SAM, yra bendradarbiaujama su NVSC specialistais, pačia įstaiga, taip pat su (...) Klaipėdos universitetine ligonine ir yra sprendžiama dėl tolimesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą. Tai, paprastai sakant, su specialistais yra ieškoma būdų, kaip užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą, ir tą atlieka epidemiologai, vertindami situaciją, susidariusią Klaipėdoje“, – nurodė J. Petravičienė.

LRT RADIJO žurnalistas Paulius Selezniovas sako, kad 10 darbuotojų sutiko izliuotis hospise.

Su „Klaipėdos hospiso“ vadove Rasa Dagiene LRT.lt kol kas susisiekti nepavyko.

Epidemiologai vertina situaciją Klaipėdoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimą Klaipėdoje įsikūrusiame hospise, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Tariantis su specialistais, ieškoma būtų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą.

Hospise dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, bendradarbiaujant su organizuojančia Klaipėdos regiono įstaiga – Klaipėdos universitetine ligonine – sprendžiama dėl tolimesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą.

LRT.lt primena, kad šeštadienį paskelbta apie 90 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso Lietuvoje jų 1239. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė naujienų agentūrai BNS patvirtino, kad iš 90-ies naujų koronaviruso atvejų net 52 fiksuoti „Vilnikos“ darbuotojams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi