Lietuvoje

2020.04.18 10:54

Globos ir slaugos įstaigų darbuotojams – rekomenduojami apsaugos priemonių naudojimo lygiai

ELTA2020.04.18 10:54

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su ekspertais ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), nustatė du saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai.

Šie rekomendacinio pobūdžio saugumo lygiai nustatyti, atsižvelgus į darbuotojų darbo specifiką, sakoma SAM pranešime.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, toks lygių išskyrimas neabejotinai turėtų palengvinti kasdienį darbą, apsisprendžiant, kada ir kokias saugos priemones naudoti.

„Būtent socialines paslaugas teikiantieji yra tie, kuriems itin dažnai tenka dirbti su labiausiai koronaviruso pažeidžiamais žmonėmis, tai yra sergančiais lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus. Tad, nors šie lygiai yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau labai kviečiu įstaigų vadovus, darbuotojus susipažinti su šiomis rekomendacijomis ir į jas atsižvelgti. Saugokime vieni kitus“, – sako ministras A. Veryga.

Pirmasis saugumo lygis turėtų būti taikomas, kai paslaugos teikiamos vadinamajam „švariam“ srautui, t. y. žmonėms, kuriems nėra pasireiškęs karščiavimas ir ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymiai. Antrasis saugumo lygis – kai paslaugos teikiamos įtariamiems sergantiems koronavirusine infekcija (COVID-19) arba tiems, kurie yra apgyvendinti izoliavimo patalpose, nors jiems infekcijos požymiai nėra pasireiškę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt