Lietuvoje

2015.10.13 18:36

Vadovybės apsaugos departamentas: neliko teisinių pagrindų įleisti K. Brazauskienę į Turniškes

BNS 2015.10.13 18:36

Pirmadienį nustojus galioti panaudos sutarčiai, neliko teisinių pagrindų įleisti prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlę Kristiną Brazauskienę į Vadovybės apsaugos departamento (VAD) saugomą Turniškių teritoriją.  

Pasak VAD direktoriaus Rymanto Mockevičiaus, tai nereiškia, kad tą pačią akimirką K. Brazauskienė nebus įleidžiama į saugomą Turniškių teritoriją, tačiau bus suderintas „protingas laikas“ jai išsikraustyti.

„Mes elgsimės taip, kaip mums priklauso pagal įstatymą. Į Turniškes gali būti įleidžiami arba mūsų saugomi, arba turintys teisę ten gyventi asmenys. K. Brazauskienė nėra tarp mūsų saugomų asmenų, o nuo spalio 12 dienos nustojo galioti panaudos sutartis, leidusi gyventi Turniškėse“, – BNS antradienį sakė R. Mockevičius.

Rezidencija, kurioje iki spalio 12 dienos gyveno K. Brazauskienė, yra įsikūrusi sostinės Turniškių rajone šalia prezidentės D. Grybauskaitės ir kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus gyvenamųjų rezidencijų. Ši teritorija yra aptverta tvora, saugoma VAD, į teritoriją patenkama tik gavus VAD leidimą.

Anot R. Mockevičiaus, kadangi rezidencijos, kurioje iki šiol gyveno K. Brazauskienė, valdytoja yra Prezidento kanceliarija, su pastarąja bus derinamas „protingas terminas“, per kurį bus leista K. Brazauskienei išsikraustyti.
 
„Nebus taip, kad jau šiandieną ji nebus įleidžiama. Prezidento kanceliarija yra turto valdytojai, jie ir priims sprendimą dėl laiko. (...) Kiek reikia laiko išsikraustyti? Gal savaitę, gal daugiau“, – sakė R. Mockevičius.

Teisę gyventi rezidencijoje Turniškėse suteikusi sutartis su K. Brazauskiene buvo sudaryta 2010 metais. Pagal sutartį, prezidento našlei šis būstas, kuriame sutuoktiniai gyveno iki A. M. Brazausko mirties, buvo suteiktas laikinai – penkerių metų laikotarpiui, be galimybės sutartį pratęsti.

Pasibaigus penkerių metų laikotarpiui, kaip numato sutartis, K. Brazauskienė įsipareigojo valstybei priklausantį turtą grąžinti. Minėta sutartis nustojo galioti pirmadienį.

„Šiandien ji tas patalpas užima nelegaliai“, – BNS pirmadienį sakė Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

Pasak jo, artimiausiu metu bus apsispręsta, ar dėl panaudos sutarties sąlygų nevykdymo bus kreipiamasi į teismą. Vyriausybė anksčiau nepatenkino K. Brazauskienės prašymo pratęsti panaudos sutartį 10 metų arba, negalint to padaryti, suteikti „analogiškos kokybės ir tų pačių parametrų patalpas“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad Lietuva turėtų atsisakyti „nomenklatūrinių privilegijų“ prezidentų šeimos nariams.

Po pernai priimto Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl prezidento našlės rentos, konservatoriai ėmė kelti klausimą, ar teisėtai K. Brazauskienei  suteikta teisė gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse. Vis dėlto šiemet gegužę parlamentas atmetė siūlymą iš Prezidento įstatymo braukti nuostatą, kuri mirusio prezidento sutuoktiniui garantuoja rezidenciją.