Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.17 18:53

Izoliuotoje Širvintų ligoninėje koronavirusas nustatytas Slaugos skyriuje dirbančiai slaugytojai

Kretingoje izoliuoti septyni medikai; atnaujinta 23.12

Penktadienio vakarą Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė pranešė, kad dėl Slaugos skyriuje dirbančiai slaugytojai nustatyto koronaviruso nuspręsta įstaigą izoliuoti, laikinai uždaryti priėmimo skyrių.

„Širvintų ligoninėje nustačius COVID-19 atvejį, Operacijų centro sprendimu, įstaiga yra laikinai izoliuojama, uždaromas ir priėmimo skyrius“, – rašo merė.

Gyventojai perspėjami nevykti į priėmimo skyrių, o sunegalavus skambinti telefonu 112.

„Skubiai susisiekus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, buvo gauta papildomų testų, kurie iki rytojaus bus atlikti visiems įstaigos pacientams ir dar netirtiems darbuotojams”, – rašo merė.

Kaip LRT RADIJUI sakė Ž. Pinskuvienė, COVID-19 nustatytas Slaugos skyriuje dirbančiai slaugytojai. Merė teigė, kad per naktį planuojama patikrinti visus Vidaus ligų ir Slaugos skyriuje gulinčius pacientus.

„Slaugos skyriuje, kur šiuo metu guli 37 seneliai, yra patikrinta slaugytoja ir jai patvirtintas COVID-19 atvejis. Situacija tokia, kad skubos tvarka uždarėme priėmimo skyrių, nes vis dėlto žmones veža. (...) Šiuo metu testuojami darbuotojai, kurie netestuoti, ir visi Slaugos ir Vidaus ligų skyriuje gulėję žmonės. Toks planas yra, kad mes iki 7 ryto turime visus pratestuoti ir darbuotojus, ir ten gulinčius. Ligoninė izoliuota, niekas negali į ją patekti ar išeiti“, – LRT RADIJUI sakė Ž. Pinskuvienė.

Kretingoje izoliuoti septyni medikai

Penktadienį patvirtinus koronavirusą senyvo amžiaus pacientei, izoliuoti penki Kretingos ligoninės ir du Greitosios medicininės pagalbos darbuotojai.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius teigė, kad moteris buvo atgabenta į Kretingos ligoninės priimamąjį, jokių simptomų neturėjo.

„Iškvietė greitąją, moteris tikrai garbingo amžiaus ir kai atvežė niekas neįtarė, jokių simptomų jai nebuvo. Ir tik po to, kai pasunkėjo jai kvėpavimas, peršvietė plaučius, padarė tyrimą ir iškart išvežė į Klaipėdą“, – BNS penktadienio vakarą telefonu sakė meras.

„Tie kurie turėjo bent mažiausią kontaktą yra izoliacijoje ir kol jiems nebus atlikti tyrimai ir nepraeis tas inkubacinis periodas, jie prie darbo nebus prileisti“, – patikino A. Kalnius.

Jo teigimu, pacientę į ligoninę atvežę greitosios pagalbos medikai netinkamai įvertino grėsmes ir nedėvėjo visų apsaugos apsaugos priemonių. Meras patikino, kad taip nutiko tikrai ne dėl apsauginių priemonių trūkumo – jų Kretingoje turima pakankamai.

„Tikrai ne dėl trūkumo. Žmogiškasis faktorius kartais kiša koją visiems. Gera pamoka visiems Kretingos medikams, visi galvojame, kad liga yra kažkur ne pas mus, bet yra ir pas mus“, – teigė meras.

Jis taip pat pridūrė pavedęs savivaldybės administracijai kuo skubiau atlikti įvykio tyrimą.

Kariuomenėje 200 asmenų izoliacijoje

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu koronavirusu serga aštuoni žmonės, vienas karys pasveikęs, o izoliacijoje – apie 200 karių, taip pat iki dešimties sergančiųjų yra NATO batalione.

„Tas skaičius šiuo metu yra aštuoni, iš jų keturi civiliai ir keturi kariai, vienas yra pasveikęs. Izoliuotųjų skaičius – kintantis, šiai dienai izoliuota yra apie pora šimtų karių“, – BNS penktadienį sakė Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda.

Jo teigimu, dalis karių izoliuoti kariuomenės patalpose, dalis – namuose.

„Dalis jų yra izoliuoti mūsų gydymo arba reabilitacijos įstaigose, kiti save izoliavę namuose“, – pasakojo Lietuvos kariuomenės atstovas.

Jis taip pat pridūrė, kad apie dešimt karių koronavirusu serga ir Lietuvoje dislokuotame NATO batalione, tačiau nemažai karių čia yra ir pasveikusių.

„Yra iki dešimties sergančių, yra nemažai pasveikusiųjų, nes sergančiųjų buvo per 20, bet dalis išskraidinti į savo valstybes ir ten yra gydomi, o kurie liko čia, dalis pasveiko, o dalis dar gydomi“, – teigė A. Dilda.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi