Lietuvoje

2020.04.17 15:15

Janušonis apie keistą koronaviruso atvejį Klaipėdoje: kodėl teigiamą testą fiksavo tik trečias tyrimas?

paciento būklė sunki
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.04.17 15:15

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje pateikė naujausią įstaigos koronaviruso atvejų statistiką.

„Pas mus darbas šiuo metu vyksta gana intensyviai, tiesa, turime mažiau infekuotų pacientų. Gydome 60 koronavirusu užsikrėtusių pacientų, iš jų 7 Reanimacijos skyriuje, o 4 yra ventiliuojami“, – sakė KUL vadovas Vinsas Janušonis.

Medikas plačiau paaiškino situaciją, kuomet po dviejų paciento neigiamų testų trečiasis po kelių dienų parodė, kad žmogus serga koronavirusu, o jo būklė, kai jis pateko į KUL, buvo sunki.

Pasak V. Janušonio, tokia situacija nėra netikėta, inkubaciniu periodu testai gali rodyti ir neigiamus rezultatus, tačiau vėliau, praėjus tokiam laikui, tyrimo rezultatai gali kisti.

„Norėčiau pakomentuoti vieną atvejį, kur buvo kalbama, jog vieną dieną buvo nustatytas teigiamas, kitą jau neigiamas atsakymas. Norėčiau pasakyti, kad pacientas buvo sunkios būklės, ventiliuojamas, pervežtas iš Respublikinės ligoninės, jam neigiamas testas buvo nustatytas kovo 30 dieną, antrą kartą buvo balandžio 12 taip pat neigiamas, o vėliau, dar po trijų parų, atsakymas buvo teigiamas. Tai yra normalūs dalykai, kada dar yra inkubacinis periodas. Sirgo šio paciento žmona, tai yra normalus periodas, kada po kelių parų po neigiamo būna teigiamas testas. Tai nėra nieko keisto ir nuostabaus“, – sakė V. Janušonis.

V. Janušonio teigimu, šiuo metu patikrinti 1298 KUL darbuotojai, tai beveik visiems asmenims, išskyrus ūkinės dalies dirbančiuosius.

„Atlikta 1754 tyrimai medikams, kadangi dalis yra pakartotinai tirtų, džiugu, kad 7 medikus turime pasveikusius“, – naujausiomis žiniomis pasidalijo V. Janušonis.

Pasak KUL vadovo, šiuo metu apsaugos priemonių ligoninė turi pakankamai, jos taip pat skirtos ir kitoms medicinos įstaigoms.

„Iš visų priemonių mes pasiliekame mažiau nei pusę. Nors esame su koronavirusu kovojanti ligoninė, tačiau daugiau nei pusę skirstome kitoms gydymo įstaigoms“, – kalbėjo V. Janušonis.

Pasak V. Janušonio, jo turimais duomenimis, apie 400–500 darbuotojų turi nedarbingumo pažymėjimus arba atostogauja.

KUL vyr. gydytojas savivaldybės konferencijoje teigė, kad kitos savaitės pabaigoje bus atidaryti tie skyriai, kurių veikla šiuo metu yra sustabdyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.