Lietuvoje

2020.04.17 14:56

Grubliausko sudaryta darbo grupė rengs rekomendacijas tobulinti KUL veiklą

ELTA2020.04.17 14:56

Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas penktadienį informavo, kad dėl problemų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) sudaro darbo grupę, kuri turės parengti rekomendacijas įstaigos veiklos tobulinimui.

„Atsižvelgdamas į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narių frakcijų vadovų pateiktus siūlymus dėl VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje kilusių problemų sprendimo, sudarau darbo grupę parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas kilusias problemas“, – feisbuke paskelbė V. Grubliauskas.

Meras taip pat informavo, kad darbo grupės pirmininkas bus „valstiečių“ deleguotas savivaldybės tarybos narys Arvydas Vaitkus. Darbo grupėje taip pat bus kiti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai, KUL profesinių sąjungų atstovai.

V. Grubliausko teigimu, sudaryta darbo grupė rekomendacinį priemonių planą, išanalizavusi situaciją KUL, turi pateikti iki gegužės 31 d.

„Pavedu darbo grupei iki gegužės 31 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai bei Klaipėdos miesto savivaldybės merui pateikti parengtą rekomendacinį priemonių planą“, – paskelbė V. Grubliauskas.

ELTA primena, kad KUL sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į uostamiesčio savivaldybę, prašydami nušalinti įstaigos vyr. gydytoją Vinsą Janušonį. Profsąjungos pirmininko Dainiaus Burdulio teigimu, COVID-19 epidemijos metu buvo neužtikrintos visiems darbuotojams saugios darbo sąlygos, o pacientams – kokybiškos ir prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos.

Įstaigoje Sveikatos apsaugos ministerija atliko tarnybinį tyrimą, kurio išvados buvo perduotos prokuratūrai. Savo ruožtu Klaipėdos apygardos prokuratūra prieš savaitę paskelbė, jog pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

V. Janušonis toliau dirba KUL. Uostamiesčio meras V. Grubliauskas dar prieš Velykas teigė, kad nori sulaukti prokuratūros išvadų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.