Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.18 00:00

Trisdešimt ketvirtoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 10.26
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.18 00:00

Lietuvoje jau daugiau nei mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas. Šeštadienį ryte pranešta, kad šalyje patvirtinti 1239 COVID-19 atvejai, taip pat pranešta apie 33-ąją mirtį mūsų šalyje nuo šio koronaviruso. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu mūsų šalyje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1239; pasveikusių: 228; mirčių: 33.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Penktadienį nustatyta 90 užsikrėtimų

Šeštadienio rytą praneštą, kad Lietuvoje patvirtinta iš viso 1239 užsikrėtimai COVID-19. Per penktadienį buvo patvirtinta 90 naujų užsikrėtimų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 18 d. 7.00 val. surinktais duomenimis, iš viso Lietuvoje yra patvirtinta 1239 užsikrėtimų COVID-19, tai 90 daugiau nei penktadienio rytą.

Iš viso per penktadienį buvo ištirti 5715 ėminiai, iš viso atlikta 58816 tyrimų.

Iš viso COVID-19 Lietuvoje nusinešė 33 žmonių gyvybes. Nuo ligos pasveiko 228 žmonės (iš jų 50 yra medikai), rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys.

Ketvirtadienį nustatytas 21 koronaviruso atvejis

Penktadienio ryto duomenimis Lietuvoje patvirtinų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 1149. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 17 d. 7.00 val. surinktais duomenimis:

Patvirtintų ligos atvejų: 1149, per ketvirtadienį patvirtintų naujų atvejų skaičius: 21, ištirta ėminių: 4564, pasveikusiųjų skaičius: 210. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje pateikė naujausią koronaviruso atvejų statistiką įstaigoje.

„Šiuo metu gydomi 60 COVID-19 pacientų, iš jų 7 – reanimacijos skyriuje. 4 yra ventiliuojami (atliekama plaučių ventiliacija), 2 iš jų – dėl COVID-19 infekcijos ir 2 – dėl kitų priežasčių. Per Velykas labai intensyviai dirbdami įsirengėme du hemodializės aparatus, kurių nebuvo iki šiol tame korpuse, ir šiuo metu turime 4 dializuojamus COVID-19 pacientus“, – informavo V. Janušonis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas nustatytas Klaipėdos kraujo centro slaugytojai

Pranešama, kad COVID-19 nustatytas Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo slaugytojai. Kartu su moterimi vienoje patalpoje dirbo dar septyni jos kolegos, jie taip pat bus tiriami dėl koronaviruso.

Kaip komentavo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo direktorė Rasa Oginskienė, apie tai, kad šiame padalinyje dirbančiai slaugytojai nustatytas koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė ketvirtadienį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl slaugytojai nustatyto koronaviruso izoliuota Širvintų ligoninė

Penktadienio vakarą Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė pranešė, kad dėl Slaugos skyriuje dirbančiai slaugytojai nustatyto koronaviruso nuspręsta įstaigą izoliuoti, laikinai uždaryti priėmimo skyrių.

Kaip LRT RADIJUI sakė Ž. Pinskuvienė, per naktį planuojama patikrinti visus Vidaus ligų ir Slaugos skyriuje gulinčius pacientus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdoje „Maximos“ cecho darbuotojai diagnozuotas koronavirusas

Penktadienį, Klaipėdos prekybos centre BIG esančios „Maximos“ parduotuvės cecho darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas balandžio 16 dieną. Su apsirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia, darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Jei reikės, jai į namus bus pristatomas ir maistas. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Klaipėdoje, Taikos prospekte, esančios parduotuvės ir cecho darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirta 80 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų: 65 testai buvo neigiami, trys – teigiami. Šiuo metu 12 testų atsakymų dar laukiama. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl padėties Nemenčinėje – pavojus kitiems miesteliams

Antavilių pensionate sąsajų su koronaviruso židiniu laikomos siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojais turėjo šeši asmenys, jie išleisti atostogų, yra saviizoliacijoje, teigia Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė.

„Jie atostogaus ne mažiau nei 14 dienų. Šie mūsų darbuotojai turėjo kontaktą su siuvimo įmonės darbuotojais, tačiau, mano duomenimis, tiems siuvimo įmonės darbuotojams nenustatytas koronavirusas arba jie dar laukia rezultatų“, – BNS sakė B. Šarakauskienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Veryga: Lietuva pasiekė koronaviruso infekcijos piką, situacija stabilizavosi

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad, nepaisant to, jog Lietuvoje užsikrėtimų koronavirusu atvejų skaičius auga, šalyje, kaip konstatavo ministras, pasiektas infekcijos pikas, situacija stabilizavosi.

„Tai yra geri ir viltingi skaičiai. Yra ir daugiau ženklų, kuri rodo, kad Lietuva stabilizavosi sėkmingai. [...] Mes viską vertiname labai atsargiai ir bet kada ta situacija gali pakrypti į blogąją pusę. Viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, nuo mūsų elgesio, kaip elgsimės, kaip piliečiai, kaip laikysime karantino sąlygų. Bet Lietuva piką, mes vertiname, yra pasiekusi, nes didesnio plitimo jau nebėra ilgesnį laiką.

Taip, yra vis nustatomi naujų atvejų skaičiai, atsiranda vienas ar kitas ligos plitimo židinys, kurie yra lokalizuojami, kaip ir Nemenčinės atveju, bet, jeigu vertinti bendrąją statistiką, augimas yra nuoseklus, stabilus, nebėra didesnių šuolių ir taip, galime tikrai vertinti, kad Lietuva savo piką yra pasiekusi“, – penktadienį spaudos konferencijos metu pranešė A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kitą savaitę planuojama atnaujinti Ukmergės ligoninės ir Vilniaus Šeškinės poliklinikos veiklą

Kitą savaitę planuojama atidaryti Ukmergės ligoninę, patvirtino savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas. Nuo pirmadienio ketinama atnaujinti dėl koronaviruso plitimo grėsmės anksčiau uždarytos Šeškinės poliklinikos Vilniuje veiklą, BNS informavo sostinės savivaldybė.

„Vakar buvo atvažiavęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras apžiūrėti pačios ligoninės, įvertinti, didelių pastabų neturėjom, porą dokumentinių, kurias jau šiandien būsim ištaisę. Laukiam oficialaus atsakymo, ir tikrai mes galvojam, kad kitą savaitę, po sekmadienio paleisime ligoninę“, – BNS sakė D. Varnas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė patvirtino, kad Ukmergės ligoninė dar turi išspręsti tam tikrus organizacinius klausimus, o dauguma darbuotojų po izoliacijos jau yra grįžę į darbą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ministerija informuoja, kad atnaujinamas dalies reabilitacijos paslaugų teikimas

Švelninant karantino režimą, šalies gydymo įstaigose atnaujinamas dalies reabilitacijos paslaugų vaikams ir suaugusiesiems teikimas. Numatyta, kad suaugusiesiems ir vaikams reikalinga visų tipų stacionarinė medicininė reabilitacija galės būti teikiama tose įstaigose, kur jie iki tol gydyti, t. y. neperkeliant jų į kitas įstaigas, teigiama pranešime.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, karantino režimas švelninamas etapais. Ne išimtis ir gydymo, reabilitacijos paslaugos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Skvernelio žinia verslui ir gyventojams: karantinas dar neatšauktas

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, leidžiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas. Tačiau penktadienį premjeras savo feisbuko paskyroje pabrėžė, kad atsipalaiduoti dar negalima.

„Vakar parduotuvės ir įmonės pradėjo dirbti. Deja, bet matant situaciją dalyje jų, šalia kai kurių iš jų, taip pat ir kai kuriose viešosiose erdvėse, susidaro įspūdis, tarsi Vyriausybė jau būtų atšaukusi karantiną...“, – piktinosi premjeras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Savaitgalį bus vykdoma sustiprinta priežiūra

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Giedrius Suprlys penktadienį pranešė, kad Vyriausybei daliai verslo sušvelninus karantino sąlygas, savaitgalį bus vykdoma intensyvi prekybos, paslaugų teikimo vietų, renginių, kuriuos galima stebėti iš automobilių, stebėsena.

„Ministras pirmininkas šiandien pavedė vidaus reikalų ministrei, sveikatos apsaugos ministrui ir žemės ūkio ministrui užtikrinti, kad jų valdymo srities įstaigos šį savaitgalį vykdytų intensyvią stebėseną ir įgyvendintų kontrolės priemones prekybos ir paslaugų teikimo vietose, atvirose erdvėse organizuojamose renginiuose, kuriuos galima stebėti iš automobilių, ir tiems verslo sektoriams, kuriems buvo sušvelnintos karantino sąlygos“, – spaudos konferencijos metu pranešė G. Surplys. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Prezidentas nesutinka su kainų reguliavimu

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Seimui pakartotinai svarstyti balandžio 7 d. priimtus Civilinės saugos, Nepaprastosios padėties įstatymo ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymų pakeitimus, teigiama prezidentūros pranešime.

Jais buvo numatyta galimybė valstybės valdžios institucijų sprendimais nustatyti tam tikrų prekių ar paslaugų pardavimo ar tiekimo apribojimus, įskaitant ir maksimalias prekių ar paslaugų kainas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl karantino švelninimo verslams – daugiau klausimų nei atsakymų

Trečiadienį Vyriausybė paskelbė apie karantino švelninimo verslui planą, kurio pirmasis etapas įsigaliojo iškart. Tačiau kai kurių verslininkų situacija nedžiugina. Grožio specialistams jis sukėlė daugybę klausimų, restoranai, viešbučiai, smulkieji verslininkai perspėja apie gresiančius bankrotus, o odontologai kalba apie besikeisiančias darbo sąlygas, už kurias galiausiai sumokėti teks klientui.

LRT.lt kalbinti skirtingų sektorių atstovai teigia suprantantys, kad saugumo priemonių privalu imtis, tačiau Vyriausybės paskelbtas planas daugeliui kelia klausimų. Verslininkams neaiški ne tik argumentacija, kodėl vieniems dirbti leista, o kitiems – ne, bet netgi kam tiksliai dirbti leidžiama ir kokių sąlygų bus privalu laikytis veiklą pradėjus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Žada pokyčius viešajame transporte

Švelnėjančio karantino užuomazgas pajutę lietuviai namuose taip uoliai nebesėdi, kaip pirmosiomis savaitėmis. Gatvėse matyti daugiau automobilių, visuomeninio transporto stotelėse ir pačiame transporte justi keleivių pagyvėjimas. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ tikina, kad ryškaus keleivių srauto augimo nesimato, tačiau tikina, kad jau greitu metu tvarka gali keistis. Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Mokslo metus siūlo baigti iki birželio 1 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šią ir kitą savaitę tęsia konsultacijas su savivaldybių, mokyklų vadovų, mokytojų ir mokinių atstovais dėl mokslo metų baigimo. Tačiau jau dabar pažymima, kad mokslo metai neturėtų baigtis anksčiau negu birželio 1 d.

„Atsižvelgiant į esamą ekstremalią situaciją šalyje ir jau įsibėgėjusį mokymą nuotoliniu būdu, vaikų aprūpinimą kompiuterine įranga, bendrojo ugdymo mokykloms siūlome ugdymą organizuoti iki pat birželio 1 d.

Jei per visus mokslo metus ugdymas buvo intensyvinamas ir programa yra baigta iki birželio 1 d., mokyklos vadovas kartu su bendruomene gali nuspręsti ugdymą baigti. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kariuomenėje koronavirusu serga aštuoni žmonės, izoliacijoje – apie 200 karių

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu koronavirusu serga aštuoni žmonės, vienas karys pasveikęs, o izoliacijoje – apie 200 karių, taip pat iki dešimties sergančiųjų yra NATO batalione.

„Tas skaičius šiuo metu yra aštuoni, iš jų keturi civiliai ir keturi kariai, vienas yra pasveikęs. Izoliuotųjų skaičius – kintantis, šiai dienai izoliuota yra apie pora šimtų karių“, – BNS penktadienį sakė Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda.

Jo teigimu, dalis karių izoliuoti kariuomenės patalpose, dalis – namuose.

„Dalis jų yra izoliuoti mūsų gydymo arba reabilitacijos įstaigose, kiti save izoliavę namuose“, – pasakojo Lietuvos kariuomenės atstovas.

Jis taip pat pridūrė, kad apie dešimt karių koronavirusu serga ir Lietuvoje dislokuotame NATO batalione, tačiau nemažai karių čia yra ir pasveikusių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi