Lietuvoje

2020.04.17 14:15

Monkevičius paskelbė apie mokslo metų trumpinimą: siūlome ugdymą organizuoti iki birželio 1 dienos

ministras sulaukė prezidento kritikos dėl „ropojimo į 20 a.“
Modesta Gaučaitė, ELTA, LRT.lt2020.04.17 14:15

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šią ir kitą savaitę tęsia konsultacijas su savivaldybių, mokyklų vadovų, mokytojų ir mokinių atstovais dėl mokslo metų baigimo. Tačiau jau dabar pažymima, kad mokslo metai neturėtų baigtis anksčiau negu birželio 1 d.

„Atsižvelgiant į esamą ekstremalią situaciją šalyje ir jau įsibėgėjusį mokymą nuotoliniu būdu, vaikų aprūpinimą kompiuterine įranga, bendrojo ugdymo mokykloms siūlome ugdymą organizuoti iki pat birželio 1 d.

Jei per visus mokslo metus ugdymas buvo intensyvinamas ir programa yra baigta iki birželio 1 d., mokyklos vadovas kartu su bendruomene gali nuspręsti ugdymą baigti.

Tačiau kitos edukacinės veiklos mokykloje nuotoliniu būdu ar įprastu, jei karantinas bus pasibaigęs, galėtų ir toliau vykti – neformalaus švietimo veiklos, individualios konsultacijos vaikams, kuriems reikia papildomos ugdymo pagalbos“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ministras pabrėžia, kad ypatingas dėmesys turi būti skiriamas abiturientams, kad jie galėtų maksimaliai pasirengti birželio 22 d. prasidėsiančiai egzaminų sesijai.

Po konsultacijų, įvertinus suinteresuotų šalių siūlymus dėl mokslo metų baigimo, bus pateiktos atitinkamos rekomendacijos mokykloms.

Sukritikavo prezidentas: neropokime keturiomis atgal į XX a.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį spaudos konferencijos metu sukritikavo švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, kuris šios savaitės pradžioje prabilo apie sprendimą trumpinti mokslo metus dėl nuotolinio mokymo sukelto nuovargio pedagogams, tėvams ir mokiniams.

Prezidentas kalbėjo, kad toks mokymas galėtų būti priemone Lietuvai pereiti iš XX amžiaus į XXI-ąjį.

„Visokių yra patirčių, matome ir labai teigiamų atsiliepimų, ir neigiamų. Aš matau galimybę peršokti iš XX amžiaus į XXI amžių ir likti tame amžiuje. Nesakau, kad mes kiekvienas metais nebesusirinksime į mokyklas ir mokysimės tik nuotoliniu būdu.

Bet šitas nuotolinio mokymo variantas mums suteikia galimybių pagalvoti apie tai, kaip galime priartinti prie mokymo proceso atokiai esančias mokyklas, kurios galbūt kai kurios specialybėse neturi gerų mokytojų“, – kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėda sakė, kad jam nepriimtinas nuovargis, pasigirstantis iš švietimo, mokslo ir sporto ministro. Šalies vadovas teigė, kad reikia mokytis iš dabartinės situacijos, o ne pradėjus eiti į naująjį amžių, stengtis ropoti atgal.

Jis pabrėžė, kad pandemija, privertusi švietimą persiorientuoti į darbą nuotoliniu būdu, gali pasitarnauti ateičiai – suformuoti naudingus įgūdžius. Dėl to, pasak šalies vadovo, yra nepriimtina, kai švietimo, mokslo ir sporto ministras kalba apie nuovargį dirbant nuotoliniu būdu.

„Dėl to man nepriimtinas šioks toks pasigirstantis nuovargis iš švietimo, mokslo ir sporto ministro lūpų, kad čia mums taip sunkiai viskas užsiveda, gal mes eikime anksčiau atostogauti, pabaikime anksčiau mokslo metus.

Tai kaip tik dabar yra ta galimybė viską sustyguoti taip, kad mes galėtume naudotis nuotolinio mokymo tam tikrais elementais net tada, kai koronaviruso nebeliks Lietuvoje. Bet va atsiranda nuovargis.

Nepadarykime taip, kad mus likimas su koronaviruso pagalba įmetė į XXI a., o mes visomis keturiomis bandome ropoti atgal į XX a. Pasinaudokime šia galimybe“, – pridūrė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt