Lietuvoje

2020.04.17 13:00

Konservatoriai siūlo savo pagalbą Vyriausybei dėl ekonomikos plano, išdėstė priemonių paketo sąlygas

LRT.lt2020.04.17 13:00

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko ir Seimo Ekonomikos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys, vertindamas Vyriausybės ekonomikos planą, siūlo ministrui pirmininkui pagalbą ir skubių priemonių paketą, teigiama pranešime.

„Matydami, kad Vyriausybės priimtos priemonės, deja, nėra nei pakankamos, nei efektyviai veikiančios, kartu su ekspertais parengėme trumpojo ir ilgojo laikotarpio priemonių siūlymus“, – pranešime cituojamas TS-LKD suburtos „ekonomikos gelbėjimo“ grupės veiklą koordinuojantis Seimo narys Dainius Kreivys.

TS-LKD atstovas įsitikinęs, kad tik greita valstybės reakcija, taikant reikiamas ekonomikos ir verslo gelbėjimo priemones, yra esminė užkardant plačius, gilius ir ilgalaikius ekonominius sukrėtimus.

Pasak Seimo nario, konservatorių rengiamas „Ekonomikos gelbėjimo planas“ remiasi pamatinėmis nuostatomis, kad 2008-2012 m. ekonominė krizė ir aplinka, kurioje Lietuva yra šiandien, iš esmės skiriasi, o Vyriausybei būtina paraleliai skubiai vykdyti tiek trumpo laikotarpio aktyvias priemones, tiek ilgojo laikotarpio.

Konservatorių parengto trumpojo laikotarpio priemonių pakete yra detalizuoti pasiūlymai:

kaip turi būti skubiai vykdomas apyvartinių lėšų atkūrimas;

diegiamas pastoviųjų sąnaudų kompensacijos mechanizmas, įskaitant paskolų ir lizingo atostogas;

teikiamos ūkinių sąnaudų kompensacijos per tikslines mikropaskolas (elektra, šildymas, apsauga ir kt.);

sukuriamas specialus rekapitalizavimo fondas;

padidinta pagalba eksportuojančioms įmonėms, keletą kartų išplečiant sąskaitų ir eksporto garantijų mechanizmą, sąskaitų ir faktoringo palūkanų kompensavimą.

Visos vidutinio ir ilgojo laikotarpio priemonės bei detalus jų veikimo bus pristatytas visuomenei kitos savaitės pradžioje. Planas taip pat bus pristatytas Vyriausybei, verslo asociacijų atstovams, verslo bendruomenei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.