Lietuvoje

2020.04.19 12:00

Istorija išbando jus: atsakykite į klausimus apie gyvenimą sovietinėje visuomenėje ir laimėkite prizą!

LRT.lt 2020.04.19 12:00

Portale LRT.lt tęsiasi istorijos žinių turnyras. LRT.lt ir Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto projektas kviečia visus istorijos entuziastus pasitikrinti žinias, o geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti LRT prizais. Antrajame tekste laukia klausimai apie sovietmečio laikų kasdienybę.

Testą parengė trys VU Istorijos fakulteto doktorantai – Darius Indrišionis, tiriantis nelegalias ekonomines praktikas sovietų Lietuvoje, Antanas Terleckas, rašantis disertaciją apie kolchozų visuomenės sukūrimą, ir Matas Šiupšinskas, nagrinėjantis kolektyvinių sodų reiškinį.

Dar visai nesenai sovietų okupuotos Lietuvos istorijai pažinti neužtenka vien svarbiausių politinių įvykių ir procesų išmanymo. Šis okupacijos laikotarpis – tai ir sudėtingo, labai įvairaus, permainingo visuomenės, išgyvenusios karą ir pokario tragedijas, gyvenimo metas. VU Istorijos fakulteto istorikai taip pat vis daugiau dėmesio skiria sovietmečio socialinei ir kasdienybės istorijai. Šio testo klausimai – vos keli fragmentai iš tos visuomenės kasdienybės.

Kviečiame išmėginti jėgas!

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Pirmojo testo apie LDK laikų ligas nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI